• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Sanatla Sağlığa" sergisi açıldı
18 Mayıs 2013 Cumartesi 10:50

"Sanatla Sağlığa" sergisi açıldı

Selçuklu Halk Eğitim Merkezi ile Meram Araştırma Hastanesi Beyhekim Psikiyatri Servisi tarafından ortaklaşa açılan...
Selçuklu Halk Eğitim Merkezi ile Meram Araştırma Hastanesi Beyhekim Psikiyatri Servisi tarafından ortaklaşa açılan Resim, Ebru, Oyuncak Bebek yapımı, Takı-Tasarım Yağlıboya seramik çiçek, ashap boyama, kurslarında yapılan eserleri yer aldığı “Sanatla Sağlığa Sergisi” M1 Tepe- Real Alış-veriş merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 “Sanatla Sağlığa” isimli serginin açılış töreninde konuşan Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Latif Kaya “ Halk Eğitimi Merkezi, her yaştan insana ilgi alanlarına yönelik çağın ihtiyaçlarına uygun eğitimin verildiği kurumlardır. Bu sergimizi Konya Eğitim Araştırma Hastanesi Beyhekim Psikiyatri kliniği ile işbirliği halinde Toplum sağlığı merkezinde açtığımız resim, Ebru sanatı, Keçe yapımı, Yağlıboya resim, Takı Tasarım, Bebek yapma kurslarımızda hastalarımızın yaptığı eserlerin katımıyla gerçekleştirdik. İnsanlarımızın tıbbi tedavi yanında, açtığımız meslek kursları ile onların tedavilerine yardımcı olmak, hastalarımızın topluma daha çabuk uyum sağlamalarına katkıda bulunmak amacıyla açılan kurslarımızın ne denli faydalı olduğunu ürettikleri eserleri ile bizlere ispatlamışlardır.”dedi
 Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyhekim Psikiyatri Kliniği Eğitim Görevlisi Doç. Dr. İbrahim Eren ise; “Hastanemiz toplum ruh sağlığı merkezinde hastalarımıza rehabilitasyon hizmetleri verilmektedir. Rehabilitasyonun bir parçası da sanatla uğraş terapisidir. Psikiyatri hastaları, yaşadıkları duyguları ve düşüncelerini, hastalığın belirli evrelerinde, özellikle de iyileşme dönemlerinde ya da kendilerini çok iyi hissettiklerinde sanat yönlerini ortaya koyarak ifade edeler. Kısacası, sanat terapisi sözün bittiği, yetersiz kaldığı yerlerde başlar. İnsanları iyileştirir, onarır dönüştürür”dedi.
  Protokol konuşmalarının ardında sergi, açılışa katılan protokol üyelerinin kurdele kesimiyle açılırken,  sergi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergi üç gün açık kalacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA