• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Projeden çok umutluyuz"
14 Ocak 2013 Pazartesi 13:22

"Projeden çok umutluyuz"

Avrupa Birliği'nin (AB) Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında, Konyanın merkez Meram İlçe Belediyesi öncülüğünde ve Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) ile 3 ülkenin ortaklığında...
 Avrupa Birliği'nin (AB) Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında, Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi öncülüğünde ve Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) ile 3 ülkenin ortaklığında yürütülen 120 bin euro bütçeli “Genç Girişimciler İçin Pazarlama Stratejileri Eğitimi” projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.
Augustus Otel’de projeyi tanıtan Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, projenin 120 bin euroluk karşılıksız bir hibe olduğunu ifade etti. Yaklaşık 50 kişinin Avrupa’da 3 farklı bölgeye gönderileceğini ifade eden Başkan Kalaycı, "Gönderilecek 50 kişi 4 hafta boyunca eğitim alacak. Projenin ortakları, KONESOB'un yanı sıra, Almanya, İngiltere ve Belçika’dan. Projenin hedef kitlesi, öncelikli olarak Konya ilinde, özelde Meram’da ikamet eden, meslek liselerin, meslek yüksek okulların, fakültelerin (pazarlama, işletme, iktisat, halkla ilişkiler, insan kaynakları, reklamcılık, satış ve pazarlama, turizm, spor yöneticiliği gibi) bölümlerinden mezun olmuş ya da özel kurslardan bu alanlarda eğitim almış ve bu eğitimlerini sertifika ile belgelendirebilecek kişilerdir. Projemiz pazarlama alanında çalışmayı amaç edinmiş ancak deneyimi yeterli olmayan ya da iş kuracak olan genç girişimci adaylarına yöneliktir” dedi. Tüm projelerde olduğu gibi bu projede de engelli vatandaşlara kontenjan ayırdıklarını kaydeden Kalaycı, “50 arkadaşımızın 5 tanesi engelli olacak şekilde müracaatlar yapılacak. 50 asıl üyenin yanında 50 yedek üye de seçilecek. Bunlar kademeli olarak seçilmek suretiyle belirlenen tarihler içerisinde yurt dışında 4 haftalık eğitime tabi tutulmuş olacaklar. Katılımcıların bütün masrafları proje kapsamında karşılanacaktır. Sadece pasaport, vize masrafları ve yurt dışı çıkış harcı katılımcıya ait olacaktır. 14 Ocak-1 Mart 2013 tarihleri arasında başvuruları alacağız. Belçika başvuruları 01 Şubat 2013 tarihinde sona erecektir. Diğer ülkeler için başvurulara ise devam edilecektir. KONESOB da 10 adayı belirlendikten sonra bu liste tamamlanacak. Süresi içerisinde yapılan müracaatlar ve yapılan mülakatlar neticesinde belirlenen katılımcılar bu proje içerisinde bütün masrafları karşılanmak suretiyle 3 ülkeye göndermiş olacağız" şeklinde konuştu.
“PROJEDEN ÇOK UMUTLUYUZ”
Proje ortaklarından olan KONESOB Başkanı Bekir Duvarcı ise, “Meram Belediyesi ile her zaman işbirliği içerisindeyiz. Meram Belediyesi’nin bu tür projelerdeki çalışmalarını hepimiz görüyoruz. Bu projenin ismi girişimcilik ve pazarlamacılık. Meram Belediyesi bu projeyi bizimle beraber gerçekleştirip takip ettiler. Biz de kontenjan olarak 10 kişiyi tespit edip yurt dışına göndereceğiz. Bu projeden umutluyuz. Biz kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA