• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Önceliğimiz insan"
24 Mayıs 2011 Salı 10:41

"Önceliğimiz insan"

Halkın Sesi Partisi Konya Milletvekili Adayları Av. Veli Tolu, Hasan Basri Sayı, Mevlüt Cihat Şahin ve İl Başkan Vekili Esat Ulu MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmazı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette bir açıklama yapan HAS Parti Konya İl Başkan Vekili Esat Ulu; “Has Parti gücünü halktan alan bir partidir. Partimizin kuruluşu kısa bir süre önce gerçekleşmiş olmasına rağmen halkın büyük bir teveccühü söz konusu. İşte bizim de gücümüzü aldığımız nokta burasıdır. 12 Haziran Seçimlerinde ülkemiz için en hayırlı sonucun sandıktan çıkmasını temenni ediyoruz” dedi.

Konya Milletvekili Adayı Av. Veli Tolu yaklaşan 24. Dönem Milletvekili Genel seçimleri için çalışmalara devam ettiklerini belirterek şunları kaydetti: “Temiz siyaset anlayışlı ile çıktığımız bu yolda, karalamadan, lekelemeden, insanlara vurmadan, sadece projeler ile yarıştığımız bu süreçte halkımızın desteğini bekliyoruz. Halkın Sesi Partisi iktidarı halkın iktidarı olacak, halk odaklı ve hakkaniyetle çalışacaktır. Bu noktada Konya’nın önde gelen sivil toplum örgütü olarak sizlerden de destek bekliyoruz. Konya için yaptığınız çalışmalar takdire şayandır. Bundan böyle de Konya için hep beraber, el ele vererek çalışmalarımıza devam edelim” dedi.    

HAS Parti Konya Milletvekili Adayı Hasan Basri Sayı ise Halkın Sesi Partisinin Kimlikler üzerinden değil değer odaklı siyaset yaptığını belirtti. Sayı; “Temel değerimiz hak, önceliğimiz insandır. Tüm toplumsal süreçler ve kurumlar; devlet, sivil toplum, ekonomi ve siyaset insan içindir. İnsan, ırkı, rengi, cinsiyeti, dili, dini, mezhebi, düşüncesi, sosyal konumu, ekonomik durumu ne olursa olsun “eşref-i mahlûkat”tır. İnsan, piyasadan da devletten de önceliklidir. Her insan, insan olması hasebiyle haklara; can ve mal güvenliği, düşünce ve inancını ifade etme, barınma, sağlık, sosyal güvence, eğitim, istihdam hak ve özgürlüklerine sahiptir. Hak ve özgürlüklerin kullanılmasında sınırlarımız; şiddete başvurulması, ırkçılık ve ayrımcılık yapılmasıdır. Partimiz hayatın her alanındaki şiddeti, ırkçılığı ve ayrımcılığı lanetler ve bunlara karşı mücadele eder. İnsan ve onun hakları, partimizin siyaset anlayışının temelini oluşturur. İnsan hak ve özgürlüklerinin çoğunluk iradesi ile sınırlanması söz konusu olamaz, temel hak ve özgürlükleri ortadan kaldıracak ya da zedeleyecek yasalar çıkarılamaz, uygulamalar yapılamaz” dedi.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz’da Halkın Sesi Partisi heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek şunları ifade etti: “Sizlere 12 Haziran seçimleri için başarı ve muvaffakiyetler diliyoruz. Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. İstediğimiz seçim ortamı; kırgınlıkların, dargınlıkların, hakaretleşmelerin olmadığı bir ortamdır. Konya için çalışma noktasında ise her zaman için ifade ettiğimiz gibi bir kez daha hatırlatmış olalım: Mevzu bahis Konya ise biz MÜSİAD olarak her zaman için tüm kurumlarımızla işbirliği içerisinde canla başla çalışmaya hazırız” dedi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA