• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Miraç Kandili birliğimizin artmasına vesile olsun"
16 Haziran 2012 Cumartesi 13:07

"Miraç Kandili birliğimizin artmasına vesile olsun"

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Konya il başkanı Cumhur Koyuncu, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, Miraç Kandilinin ülkemizde birliğimizle birlikte dayanışmamızın artmasına vesile olmasını
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Konya il başkanı Cumhur Koyuncu, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, Miraç Kandilinin ülkemizde birliğimizle birlikte dayanışmamızın artmasına vesile olmasını diledi. 
 
CHP Konya il başkanı Cumhur Koyuncu, Miraç Kandili Kutlama mesajında, Miraç’ın Müslümanlar açısından önemli olduğunu belirterek, ''Sevgili Peygamberimiz bu gecede Allah'ın huzuruna yükseltilmiştir. Bu kutsal yolculuk, sınırsız bir yükseliştir. Miraç' da 'Şirk dışındaki günahların affının mümkün olabileceği, şirkin ise affedilemeyeceği' bildirilmiştir. Böylece 'Allah ile kullar arasına girilmez' inancı Miraç ile perçinlenmiştir. Miraç, az zamanda çok iş yapmanın önemini, insan varlığının değerini ve yükselmenin gereğini ortaya koymaktadır” dedi. 
 
CHP Konya İl Başkanı Cumhur Koyuncu, Miraç Kandili kutlama mesajının devamında ise şunları dile getirdi:  “Miraç kandilimizin manevi gücü hepimizi barışa, kardeşliğe ve uyuma sevk etmelidir. Ayrımcılık ve ötekileştirmenin ortadan kalkması hepimizi sahip olduğumuz ortak manevi değerlere taşıyacaktır. Gönül dünyamızda huzur, insani ilişkilerimizde hoşgörü bu özel günlerimizde bir kez daha pekişmelidir. Miraç Kandilinin, günümüzde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğe, hoş görüye, insanca yaşama ve uygarca yükselişe vesile olmasını dileyerek,  İslam Âleminin ve halkımızın Miraç kandilini kutlarım.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA