• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Lider Ülke Türkiye; Yerel Yönetimler Programı 4"
20 Kasım 2013 Çarşamba 16:50

"Lider Ülke Türkiye; Yerel Yönetimler Programı 4"

Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanlığının koordinesindeki Siyaset Akademisi Lider Ülke Türkiye; Yerel Yönetimler Programı 4 eğitimleri tamamlandı
AK Parti Genel Merkez AR – GE Başkanlığı tarafından organize edilen ve Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanlığı’nın koordinesindeki Siyaset Akademisi tamamlandı. “Lider Ülke Türkiye; Yerel Yönetimler Programı” sloganı ile eğitim veren akademide son dersi AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun verdi. Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen Siyaset Akademisi “Lider Ülke Türkiye; Yerel Yönetimler Programı 4” eğitimlerinin son dersine AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Ak, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl ve İlçe Yönetimi, yönetim kurulu üyeleri, belde belediye başkanları ve kursiyerler katıldı. 
İl Teşkilatı olarak benimsedikleri ve uyguladıkları ilkeleri sıralayan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, söz konusu ilkelerin yalnızca siyasette değil hayatın her alanında ve her safhasında uygulanabileceğini, uygulandığı takdirde de bunun başarıyı da beraberinde getireceğini söyledi. “İlkesiz, kuralsız hayatta hiçbir şey olmaz. Tabiat kuralları olmazsa bilim ve teknoloji ilerlemez. Sosyal kurallar olmazsa hayat çekilmez olur. Bundan hareketle siyasetinde mutlaka ilkeleri ve kuralları olmalı” diyen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, “İdeal olmadan siyaset olmaz. AK Parti bir ideoloji partisi değil ama idealleri olan bir partidir. İki kavramı birbirinden ayırmamız gerekiyor. İdeoloji partileri ile ideali olan bir partiyi, ideolojik davranışlarla hareket eden bir partiyle ideali olup ona göre davranışlar sergileyen bir partiyi mutlaka ayırmamız gerekiyor. AK Partinin siyaset ideali de hak rızası için halka hizmettir. Biz siyasetİ böyle yapıyoruz. İkinci prensibimiz ise bilgisiz siyaset olmaz. Bilgi sahibi olmadan herhangi bir konuda fikir sahibi olamayız. Onun için önce bilgili olacağız. Yine siyaset hazım ve azim sanatıdır. Bir başka temel ilke ise siyaset ekip işidir. Hiç birimiz hepimiz kadar güçlü olamayız. Siyaset bir ekip işi ama ekipçilik işi hiç değildir.” dedi. Siyasetin aidiyet olmadan var olamayacağını söyleyen Sorgun, “Kendinizi ülkenize, şehrinize, ilçenize veya bir millete, savunduğunuz davaya, inancınıza ait hissetmiyorsanız siyasetinizin de temeli asla olmaz” dedi. Ait olduğumuz şehir sadece 2 milyon 100 bin il nüfusundan ibaret değil yada 40 bin km² topraktan ibaret değil diyen Sorgun, “Bu şehrin derin bir anlamı var, tarihi bir anlamı var, bu şehre hizmet etmenin derin manaları var. Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ında sloganında olduğu gibi “Bunun Adı Aşk” bu şehre aşkla hizmet etmeliyiz” dedi.
Programın sonunda AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’ a katılımlarından dolayı teşekkür etti ve plaket takdim etti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA