• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Konyalılar Semaya sahip çıkmalı"
03 Haziran 2012 Pazar 15:01

"Konyalılar Sema'ya sahip çıkmalı"

TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRSAB Konya Bölgesel Yürütme Kurulunu ziyaretinde, Konyanın sema ile birlikte manevi değerlere sahip çıkılması gerektiğini söyledi
TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRSAB Konya Bölgesel Yürütme Kurulu’nu ziyaretinde, Konya’nın sema ile birlikte manevi değerlere sahip çıkılması gerektiğini söyledi
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Başkanı Başaran Ulusoy, beraberinde
TÜRSAB Denetim Kurulu Üyesi Nebi Çelebi, Sayman Üye Sinan Haliç, Genel Başkan Danışmanı Mustafa Kutoğlu, Konya BYK’ dan Sorumlu Denetim Uzmanı Mehmet Tekin ile TÜRSAB Konya Bölgesel Yürütme Kurulu’nu(BYK) ziyaret için Konya’ya geldi.
Burada TÜRSAB Konya BYK’ ya bağlı turizm ve seyahat acenteleri temsilcileriyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya geldi. Burada konuşan TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy, olur olmaz yerde yapılan sema gösterilerine Konyalıların izin vermemesini ve sema’ ya sahip çıkılmasını istedi.
Ulusoy, sema gösterilerinin Konya’da yapılmasının uygun olduğunun üzerinde durarak, “Artık Konyalılar olarak semanın her yerde yapılmasına izin vermeyin. Hz. Mevlana burada ise semada burada yapılmalıdır. Mevlana da sema yapılsın. Gazinolarda, açılışlarda ve olur olmaz yerde yapılmasın. Ben buna karşıyım. Ruhuna uygun olarak yapılsın. Niye markaya sahip çıkılmıyor. Burada yapılması önemlidir. İnanç gösterisi olan bu mistik gösteriye Konya’dan izin çıkmamalıdır. Artık sema’ ya sahip çıkın” dedi.
Günümüz dünyasında çevre ve doğanın turizm açısından öneminin büyük olduğunu da değinen Ulusoy, “Çevre ve doğa yoksa turizmde yoktur. Meke gölünün kuruduğunu görüyoruz. Öyle ise Çevreye, doğaya ve inanç turizmiyle değerlerine sahip çıkılmalıdır. Dünya da korunan alan 12. 8 iken, ülkemizde ise 3. 9’dur. Öyle ise tekrar söylüyorum. Geleceğimiz ve turizm için doğa, çevre ve turizm değerlerimize sahip çıkalım. Sosyal hayatta biraya gelmeliyiz. Doğayı ve çevreyi seven insanı sevendir. Uzlaştığımız nokta turizmdir. Turizmle uğraşan ve katkı veren seyahat acentelerimiz ülkemizin çimentosu ve mozaiğidirler.  Bu anlamda başarılısınız. Sevginin hâkim olduğu, emeğin sevgiyle paylaşıldığı bir TÜRSAB istiyorum. Turizmde Konya başarılı ve kimlik kazanmış bir ilimizdir. Bu şansı iyi kullanmalısınız. Bunun içinde TÜRSAB’ la birlikte bütün kurumların uyum içinde çalışması gerekir. Böylelikle turizmde hak ettiğiniz yeri alırsınız. Konya’nın 3-4 ve 5 yıldızlı toplam 8 bin yataklı otellere ihtiyacı var. Hava limanı yeterli değil. Eksiklikleri giderilmelidir. Turizme ve turizm yatırımlarına önem verilmelidir”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Etyemez: "Mekanı cennet olsun"
  • Konuk: "Hayırlara vesile olmasını temenni ederim"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA