• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Komite Konya için ciddi bir kazanç"
14 Haziran 2011 Salı 14:23

"Komite Konya için ciddi bir kazanç"

MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi kurum bilgilendirmeleri kapsamında Konya Şoförler Odası ile KOSGEBi ziyaret etti

Konya’ya Lojistik Merkez kurulması için kurulan MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi’nden Konya Şoförler Odası Başkanı Kemal Can ile KOSGEB Konya İşletme Geliştirme Merkezi Müdürü Osman Nuri Gönen’i ziyaret etti. Ziyarette MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Komite Danışmanı Doç. Dr. Turan Paksoy ve Komite Üyeleri hazır bulundu.

MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi üyeleri ilk olarak Konya Şoförler Odası Başkanı Kemal Can’ı ziyaret etti. Ziyarette Konya’ya kurulması planlanan Lojistik Merkez hakkında bilgiler veren Komite üyeleri Başkan Can’la görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kemal Can, “MÜSİAD’ın kurmuş olduğu Lojistik Komitesi Konya için ciddi bir kazançtır. Uzun zamandır kamuoyu oluşturmaya çalışan komite, Konya zihnine lojistik merkezi yerleştirmeyi başarmıştır. Lojistiğin önemini en iyi bilenlerden biri belkide bizizdir. Özellikle odamız üyesi nakliyeci esnafımızın ufkunu açacak yeni kazanç kapıları sağlayacak bu proje, yük taşımacılığı yapan esnafın daha düzenli hareket etmesini sağlayacaktır. Uzun zamandır MÜSİAD’ın bu konuda yaptığı çalışmaları yakından takip etmekteyiz, Lojistik Merkez Projesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizlerde bu konuda elimizden gelen desteği sağlayacağız” dedi.

Ardından KOSGEB Konya İşletme Geliştirme Merkezi Müdürü Osman Nuri Gönen’i ziyaret eden Lojistik Komitesi çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çalışmaları dinleyen Gönen, konuya ilişkin komite üyelerine şunları ifade etti: “MÜSİAD Lojistik Komitesinin yaptığı çalışmaları bizde Konya menfaatleri doğrultusunda yakından takip ediyoruz. Konya için, Konya halkı için her türlü faydanın yanında olacağımızı, elimizi taşın altına koyacağımızı her fırsatta olduğu gibi yine dile getiriyoruz. Konya’nın bir lojistik merkeze sahip olabilmesi için Konya kurum ve kuruluşlarının birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerekmektedir. Bunun için KOSGEB olarak elimizden geleni yapmaya her daim hazırız”

Ziyaretlerde konuşan MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, kurum ve kuruluş temsilcilerine komiteyi tanıtarak komitenin amaç ve hedeflerinden bahsetti. Dr. Şimşek, “ Günden güne daha da küçülen dünyada mesafeleri kısaltmak insanoğlunun en büyük gereksinimidir. Özellikle iş çevresinde ürünleri hızlı, sağlam ve tam zamanında naklini sağlamak global ekonomiye ayak uydurmada büyük gereksinimdir. Bu noktada Konyalı sanayicilerimizin hızlı ulaşımı sağlaması için lojistik merkez büyük önem kazanmaktadır. MÜSİAD olarak, seçim sonrasında hükümetin kurulması ve görev dağılımının yapılmasının ardından hükümetimiz ve Konya milletvekillerimiz ile birlikte, başta bölgemiz için büyük bir proje olarak gördüğümüz Konya Lojistik Merkezinin hayata geçirilmesi projesi olmak üzere, Konya’nın geleceğini şekillendirecek tüm büyük projeler için enerjimizi ve mesaimizi seferber etmeye hazırız” dedi.  

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da “Türkiye’nin Dünyaya Uzanan Eli Konferansı”
  • Osman Nuri Topbaş Konyalı Gençlerle Buluştu
  • Öztürk'ten Hisarcıklıoğlu'na anlamlı hediye
  • Genç çift, alacak kavgasında dövüldü
  • Özaltun: "Çanakkale ruhunu anlattı"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA