• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Karma eğitime son verilsin"
26 Mayıs 2013 Pazar 09:45

"Karma eğitime son verilsin"

Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz, derneğinin aylık İl Başkanları Toplantısında eğitim sistemiyle ilgili radikal taleplerde bulundu.

Kız-erkek öğrencilerin aynı sınıfta eğitim görmelerinin nesilleri ifsat anlamına geldiğini belirten Akkiraz, “Kız-erkek okulları derhal ayrılmalı ve bütün ders kitapları İslam’a göre yeniden ele alınmalı” talebinde bulundu. Günümüz insanlığının içinde bulunduğu derin bunalımın temelinde “İslamsız olarak inşa edilmiş bir dünya düzeni” olduğunu kaydeden Akkiraz, “İnsanlık yeni fetihlere ve fatihlere muhtaç hale gelmiştir.” şeklinde konuştu.

“EĞİTİM MODELİMİZ MANEVİYATÇI DEĞİL”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talim-terbiye ve müfredat anlayışına da sert göndermelerde bulunan Akkiraz konuşmasını şöyle sürdürdü; “Günümüz dünyasında şeklen üstün gibi gözüken taraf batılı temsil eden ırkçı emperyalizm, haçlı Hıristiyan batı âlemi ve onların dünyadaki işbirlikçileridir. Bunlar emellerine ulaşabilmek için İslam âlemi başta olmak üzere bütün insanlığı ifsat etmeyi, nesillerini bozuk nesiller olarak yetiştirmeyi gaye edinmişlerdir. İfsat için kullandıkları alanlardan biriside talim ve terbiye alanıdır. Türkiye’de uygulanan eğitim modeli bize ve bizim milli ve manevi değerlerimize ait bir model değildir. Bu model bizim bölmek ve yok etmek isteyenlerin bize dayattıkları bir modeldir. Bu eğitim modeli maneviyatçı değil materyalist ve batıcıdır.”

“KARMA EĞİTİM FITRATA AYKIRIDIR”

“Ülkemizde yürütülmekte olan Eğitim nizamının dayandığı kaynak batıcılık olduğu için dayatılan muhteva ister istemez Yahudilik, Hıristiyanlık ve Ateizm merkezli olmaktadır. Bunun için okul kitaplarımız İslam’ın temel kaynakları yok sayılarak hazırlanmakta, bu okul kitaplarıyla hayata hazırlanan gençlerimiz İslam’dan habersiz bir şekilde eğitimlerini tamamlamak zorunda bırakılmaktadırlar. Bu eğitim anlayışı, insanın yaratıldığı temiz fıtrata karşıdır ve ifsat merkezlidir.”

“EĞİTİM CUMA NAMAZINA GÖRE DÜZENLENMELİ”

Akkiraz okul kitaplarının Kur’an esas alınarak yeniden hazırlanması gerektiğini belirttiği konuşmasında hükümete çağrıda bulunarak karma eğitim kaldırılıp kız ve erkek okullarının ayrılmasını, bayan öğretmen ve öğrenciler için başörtü yasağının kaldırılarak okullarda mescit açılmasını ve eğitimin Cuma namazı saatine göre düzenlenmesini istedi. Toplantıya katılan il başkanları da artık okullarda eğitimin yapılamaz bir hale geldiğini belirterek geçici değil ancak radikal kararlar alınırsa Milli Eğitimin milli değerlerimize uygun olabileceğini belirttiler. 65 ilde örgütlü olan olan Şuurlu Öğretmenler Derneği İl Şube Başkanları toplantısı Kocaeli’nde gerçekleşti. Öğ-Der Genel Başkanı Akkiraz, konuşmasında İzmit İsmet Paşa stadında kutlanacak İstanbul’un fethinin 560. yılı etkinliklerine kendilerinin de tam destekle katılacaklarını bildirdi.

Akit

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA