• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Kararla ilgili endişem yok
25 Haziran 2013 Salı 16:31

"Kararla ilgili endişem yok''

Galatasarayda geçen hafta tekrar başkan seçilen Ünal Aysal ve yönetimine bugün mazbataları verildi. Mazbata töreni sonrası açıklamalarda bulunan Aysal, Türk sporunun lehine neyse, Galatasaray...

“GALATASARAY’DA, TFF’DE TÜRK SPORUNA ZARAR VERECEK BİR ŞEY DÜŞÜNMEZ”
Kendilerinin her türlü çalışmalarının sadece Galatasaray için değil Türk sporu için de olduğuna vurgu yapan Başkan Ünal Aysal, “Yabancı kontenjanı konusu, bizim yurtdışında rekabetimiz yönünden son derece önemlidir. Biz Avrupa’nın bir parçasıysak, Dünya’nın bir parçasıysak, onların imkanları ve silahlarıyla aynı konumda olmalıyız. Bütün çalışmamız budur, bu bir mantık kuralıdır. Türkiye’nin hiçbir kurumu, Galatasaray gibi, federasyonumuzda Türk sporuna zarar verecek bir şey düşünmez. Biz Türkiye Futbol Federasyonu’ndan önümüzdeki günlerde yabancı sınırlaması konusunda ters bir karar beklemiyoruz. Beklentimiz; doğrunun ve faydalının bulunmasıdır. Bu konuda benim bir endişem yok. Önümüzdeki günlerde bir karar çıkacaktır. Kimsenin de endişesi olmasın” diye konuştu.

“3 POZİSYONDA TRANSFER ŞARTIMIZ VARDI”
Transfer konusunda sorulan soruya, bugünden itibaren yetkisi olduğuna değinen Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, “Transfer konusunda fazla süremiz yok. Hocamız kamp öncesi, mümkün olduğu kadar hazır bir ekiple kampa başlamak istiyor. Önümüzdeki 15 gün içerisinde ciddi ilerlemeler olacaktır. Ancak Galatasaray’da diğer kulüplerde olduğu gibi çok büyük değişiklikler olmayacaktır. Bizim 2 sene üzerine koyarak devam eden başarılı bir takımımız var. Biz yaz-çiz sistemi uygulamıyoruz. Başarılı olmuş bir ekibi bozmak niyetinde de değiliz. Ancak nokta atışlarla daha iyisini yapabileceğimiz, bize bir şeyler katabilecek isimlerle katkıda bulunabiliriz. Takımımızda bir sürü oyuncu transferi gündemde değil. 3 pozisyonda transfer şartımız vardı. Stoper mevkisindeki sorunu Chedjou ile çözdük. Önümüzdeki günlerde 2 ya da 3 transfer bekleyebiliriz. İçimizdeki gelişmeleri son derece şeffaf bir şekilde aksettirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

“İSTİFA KARARINDAN VAZGEÇEN ARKADAŞLARIMIZ MAZBATALARINI ALDILAR”
Ünal Aysal, 2 disiplin kurulu üyesinin istifa isteğinin ilk önce kabul olması, daha sonra istifaların geri çekilmesi konusuna da ise , "Bana kalırsa 2 arkadaşımız yanlış anlamadan kaynaklanan, çabuk bir reaksiyon gösterdiler. Arkadaşlarımızın bana gönderdiği istifa mektubunu, o gün yetkim olmadığı için, divan başkanımıza gönderdim. Seçim günü de, divan başkanımız bunu açıklamak zorunda kaldı. Daha sonra bu arkadaşlarımız, o gün gösterdikleri reaksiyonun aslında istifa etmek olmadığını bize iletti. Böyle bir irade beyanı olduktan sonra, zaten o isimleri listeye biz koyduğumuza göre, buna hayır demek mümkün değildi. Arkadaşların taleplerini kabul ettik, bu istifayı da iptal ettik. Gördüğünüz gibi bugünde mazbatalarını aldılar" ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY’DA YANLIŞ İŞLEM YAPILMAZ”
Galatasaray’da bir önceki dönem yönetimde bulunan Adnan Öztürk’ün geçen günlerde stat ve bilet konusunda yaptığı açıklamalara da açıklık getiren sarı-kırmızılı kulübün Başkanı Aysal, “Sayın Öztürk, bundan 1 ay öncesine kadar başkan yardımcısıydı. Bizde başkanın, 2. başkanın ve başkan yardımcılarının bilgisi dışında hiçbir işlem olmaz. Gizli, kapalı, saklı hiçbir şey yoktur. Bütün konulara hepimiz kadar Sayın Adnan Öztürk’te vakıftı. Bunu yeni öğrenmiş de, rahatsız oluyormuş gibi bir gazeteye beyanat vermesine ben inanamıyorum. Ama madem böyle bir olay var bunun bilinmesi lazım ki;

Galatasaray’da yanlış işlem yapılmaz. Yapıldıysa çok açık, seçik yapılır, herkesin önünde yapılır. Bu bilet konusuna spesifik olarak girmek istersek bizim stadımızın 2011 senesinde yukarı üst tarafında devamlı boş olan bir bölüm vardı. Buna Şişli Belediyesi bir önlem getirdi. Burasını muayyen bir fiyatla biz satın alalım dediler. Yönetimimizde buna sıcak baktı ve satıldı. Burada herhangi bir usulsüzlük yoktur” yorumunda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA