• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Kadın istihdamı yeniden sağlanacak"
26 Nisan 2011 Salı 12:36

"Kadın istihdamı yeniden sağlanacak"

Halkın Sesi Partisi Konya Milletvekili Adayı Av. Fatma Kola Bozkurt Parti Binasında düzenlediği basın toplantısında Kadınların sosyal hayattaki konumu ve HAS Partinin kadın-aile politikalarını anlattı

Halkın Sesi Partisi Konya Milletvekili Adayı Av. Fatma Kola Bozkurt Parti Binasında düzenlediği basın toplantısında Kadınların sosyal hayattaki konumu ve HAS Partinin kadın-aile politikalarını anlattı. Bozkurt; sağlıklı bir toplum yapısının temelinin aile olduğunu, ailenin korunması ve güçlendirilmesi için öncelikle, temel ihtiyaçlarını temin edecek gelir düzeyine sahip olması gerektiğini söyledi.

Bozkurt; “Sokak çocukları olgusunun en başta gelen sebebi yoksulluktur. Has Parti çocuk yoksulluğu ile mücadeleyi sosyal devlet yaklaşımı olarak görmektedir. Çocuğun ağır iş koşulları, sokak ile tanışıp kendi çocukluğu ve içinde yaşadığı toplumla bağları kesilmeden  çocuk odaklı sosyal politikalar geliştirilecektir” Dedi.

HAS Parti Konya Milletvekili Adayı Fatma Kola Bozkurt Kadınların iş gücene katılma oranın giderek azaldığına dikkat çekek 1990 yılların kadın iş gücü oranı %34.1 iken 2007 yılından %24.8 gerilediğini belirtti. Kırasalda ve kente çalışan kadınların yarıdan fazlasının sosyal güvencesinin bulunmadığını kaydeden Bozkurt;  HAS Parti iktidarında daha çok kadın istihdamı sağlanacağı ve kadın girişimcilerin destekleneceğini belirtti.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA