• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Hocamızın ismini Konyada yaşatacağız"
04 Mart 2012 Pazar 17:24

"Hocamızın ismini Konya'da yaşatacağız"

Uluslararası ''Erbakan Konferansı''na telgraf gönderen Başbakan Erdoğan: "Konya Üniversitesi'nin isminin Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak değiştirilmesini TBMM gündemine getiriyoruz"
Uluslararası ''Erbakan Konferansı''na telgraf gönderen Başbakan Erdoğan: "Konya Üniversitesi'nin isminin Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak değiştirilmesini TBMM gündemine getiriyoruz"
 
Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın ölümünün 1. yıl dönümü dolayısıyla Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) İstanbul Şubesi tarafından, Lütfi Kırdar Kongre Salonu'nda ''Uluslararası Erbakan Konferansı'' gerçekleştirildi. Konferansa Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan da gönderdikleri mesajlarla katıldı.
Gül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
''Eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı, vefatının 1. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz. Necmettin Erbakan, milletimizin yetiştirdiği büyük bir lider, seçkin bir devlet, siyaset ve bilim adamı olarak yakın tarihimizin önemli bir dönemine damgasına vurmuştur.
Necmettin Erbakan, üstlendiği görevlerde ülkemizin sanayileşmesi ve kalkınması, milletimizin yücelmesi için değerli hizmetler gerçekleştirmiştir. Türk siyasetinin sembol şahsiyetlerinden biri olan Necmettin Erbakan, idealleri doğrultusunda inanarak, azmi hiç elden bırakmadan çalışmış, bilgisi, birikimi, kararlılığı, nezaketi, siyaset yapma üslubu ve renkli kişiliği ile milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir.
Siyasetin içinde bulunduğum dönemde uzun yıllar birlikte çalıştığım Necmettin Erbakan, hiç şüphe yoktur ki öncü bir lider olarak siyasi hayatımızın geleceğine yön vermiş, birçok siyaset ve devlet adamının yetişmesine vesile olmuştur. Kendisine hizmet edenleri hiç bir zaman unutmayan aziz milletimiz, Necmettin Erbakan'ı daima sevgi ve şükranla yad edecektir.''
 
-Başbakan Erdoğan'ın telgrafı-
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, konferansa gönderdiği telgrafında, şu duygularını dile getirdi:
 
''ESAM tarafından tertip etmiş olduğunuz 'Uluslararası Erbakan Konferansı'na ilişkin nazik davetiniz için çok teşekkür ederim. Daha önceden belirlenmiş programlarım nedeniyle arzu etmeme rağmen, bugün aranızda bulunamıyor olmanın üzüntüsü içindeyim.
Bu sempozyum vesilesiyle vefatının seneyi devriyesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin 54. hükümetinin Başbakanı, değerli siyasetçi ve dava insanı, muhterem hocamız Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı hayırla rahmetle, minnetle yad ediyorum. Mekanı cennet olsun, Allah ondan razı olsun.
Muhterem hocamız merhum Necmettin Erbakan, tüm hayatını milletine ve ülkesine hizmete adamış, en zor zamanlarda davasına büyük bir cesaretle savunmuş, zor zamanlarda konuşmuş, istikametinden hiç sapmadan, yılmadan ve yorulmadan kendisine ve temsil ettiği kitleye yapılan zulme, haksızlığa, baskıya hiçbir zaman boyun eğmeden yaşadığı döneme ve geleceğe ışık tutmuş, rehberlik yapmış ve Türk siyasetinde kendisine mümtaz bir yer edinmiştir.
Hiç kuşkusuz aziz milletimiz kadar, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Balkan halkları da muhterem Necmettin Erbakan'ın kararlılıkla savunduğu ilkelerine karşı derin bir ihtiram ve muhabbet içindedir. Kendisi çok geniş bir coğrafyada arkasından hayırla konuşulan bir siyaset adamı olarak kalplerde silinmez bir yer edinmiştir.
 
Bir ilim adamı olarak muhterem hocamızın isminin de yaşatılması bir görevdi. Bu vesileyle Konya Üniversitesinin adının Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak değiştirilmesini TBMM gündemine getiriyoruz. Kendisini bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA