• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Hem sağlık, hem ticaret"
14 Ocak 2013 Pazartesi 18:30

"Hem sağlık, hem ticaret"

Geleceğin ticareti ve para kazanma yollarının Network Marketing sistemiyle geleceğini belirten, Gano Excel Bağımsız Türkiye Distribütörü Abdullah Altuntaş...
Geleceğin ticareti ve para kazanma yollarının Network Marketing sistemiyle geleceğini belirten, Gano Excel Bağımsız Türkiye Distribütörü Abdullah Altuntaş, ''Ağ pazarlama sistemi, Doğrudan satış, yazılım sistemi, internet ticareti, sağlık öncelikli meslekler geleceğin umut kapısı olacak'' dedi.

Teknolojinin gün geçtikçe ilerlediğini ve çağın gerektirdiği en önemli iletişim aracının internet olduğunu söyleyen Gano Excel Bağımsız Türkiye Distribütörü Abdullah Altuntaş, artık alışverişlerin internetten yapıldığını belirtti.

ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞİYOR
Alışveriş alışkanlıklarının değişiminden bahseden Altuntaş, ''Alışveriş alışkanlıkları dünya üzerinde değişerek günümüze kadar geldi. İnsanların yaptıkları alışveriş değiştikten sonra ticarette değişti. Bu ticaret doğrultusunda kendisini değiştiren firmalar bugün 1 numara oldular ve dünya ticaretini yönetir hale geldiler. Siz halen yeni ticaret sistemine ayak uydurmadıysanız ve eski düzen devam ediyorsanız, zarar etmeye, batmaya mahkûmsunuz. Ama bugün baktığımız zaman 15-20 yıl öncesinde mahallemizde bakkalımızdan alışveriş yapıyorduk. Bakkala gidip deftere yazdıran bir toplumduk. O dönemde bir mahalle kültürü vardı. Bugün bakkala deftere yazdırmaya giderseniz, o bakkalı yerinde bulamazsınız. O dönemde mahalle bakkalına yazdırdığımız şeylerin ücretini ay sonunda ödemezsek mahallede herkes tarafından duyulurdu. Mahalledeki bakkal bir daha bize yazmazdı. Bugüne kadar geldik. Bakkallar bitti yerini marketler, büyük alışveriş merkezleri aldı. Marketlerde de yazma dönemi kredi kartıyla başladı. Market bize, sen alışverişini yap, bankaya yazdır, ay sonunda git bankaya borcunu öde diyor. Kredi kartı alışkanlığı başlayınca marketlerdeki alışveriş alışkanlığı değişti. Biz büyük alışveriş merkezlerine yönelince mahallemizdeki bakkal bitti, kapattı gitti. Zamanla yeni bir trend daha oluşuyor. İnsanlar alışveriş merkezinde geçirdiği o zamanı evinde geçirip internet üzerinden alışveriş dükkanına girip alışveriş yapabiliyor. Hem yol masrafından tasarruf ediyor. Hem vakit kaybı yaşamıyor. Böylece ticaret internete doğru gidiyor. Bütün markalar internet üzerinden online satış dükkanı açtı'' dedi.
 

ÖNÜMÜZDEKİ YÜZ YILIN FIRSATINI KAÇIRMAYIN
İlerleyen çağımızda önümüzdeki yüz yılın ticaretini kategorilendiren Altuntaş,  ''2012 ve sonrasındaki 100 yılın ticareti şu 5 ana dalda büyüyecek. Ağ pazarlama sistemi, Doğrudan satış, yazılım sistemi, internet ticareti, sağlık öncelikli meslekler. Ben bunlara Network Marketing diyorum. Bu saydıklarım önümüzdeki yüz yılın ticareti olacaksa bu ticarete yatırım yapmamız gerekiyor. Fırsatları kaçırmamamız gerekiyor. Bir ticarete girdiğiniz zaman insanlar size gülüyorsa veya eleştiriyorsa aldırmayın. Bu sizin için bir fırsattır. İnsanlar bu iş yapılır diyorsa zaten fırsat olmaktan çıkmıştır'' diye konuştu.

PİŞMANLIK YAŞAMAYIN
Önüne gelen fırsatları değerlendirme noktasında geçmişte yaşananları hatırlatan Altuntaş, ''Fırsatları değerlendirenleri günümüzde görüyoruz. 1990lı yıllarda bir GSM şirketi yurtdışından gelerek Koç ve Sabancı’ya gitti. Koç grubu, kim 2bin dolar verip cep telefonu alacak dedi. Gsm şirketi bu sefer Sabancı’ya gitti. Sabancı ise, vatandaşın cebinde ekmek alacak parası yok, gidip cep telefonuna 2 bin dolar mı verir dedi. Sabancı en son ki günlerinde pişman olduğunuz bir olay kaçırdığınız bir sektör oldu mu sorusuna hiç düşünmeden, ‘Cep telefonu sektörüne girmemek oldu’ dedi. O gün fırsatı Karamehmet değerlendirdi ve Türkiye’nin en zenginleri listesine girdi. Geleceğin sektörü Network marketing ticareti. Ülker şu an network sistemine girdi. Biz bugün buna yatırım yapıyorsak geleceğin ticaretini görmüşüz demektir'' şeklinde konuştu.
 

SAĞLIKLI ÜRÜNLERLE GÜVEN SAĞLIYORUZ
Gano Excel isimli sağlık ürünlerini Network Marketing sistemi ile pazarladıklarını dile getiren Altuntaş, ''Biz şu an Network marketing’i fırsata çevirmek için 2008 yılında malezyaya gittik. Gano Excel sağlıklı ürünlerini ülkemize getirdik. Şu an network marketing sistemi ile ticaret yapıyoruz. Bu firmanın bulmuş olduğu hammadde insanlar üzerinde sağlığı ile alakalı ciddi bir tedbir sağladığı için, çözümler ürettiği için, ürünüme güveniyorum ve network sistemi ile bunun satışını gerçekleştireceğim demiş. Network ticareti, ağızdan ağıza veya kulaktan kulağa dolaşarak kendi tanıtımını yapan ve güvenini sağlayan bir firma demektir. Bu ticaretin özünde fırsat vardır. Bizde bu şekilde fırsatı yakaladık. Türkiye’de yeni başlayan bir firma ile karşı karşıyayız. Bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Gano Excel ürünleri içerisinde günlük hayatta tükettiğimiz kahve, diş macunu, cilt bakım sabunları gibi bir çok ürün bulunuyor'' diyerek sözlerine son verdi.
 
SAMİ GEDİZ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA