• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Gelişen bir üniversite olmanın peşindeyiz"
07 Ekim 2013 Pazartesi 17:59

"Gelişen bir üniversite olmanın peşindeyiz"

"Ülkemiz ve dünya ihtiyaçlarına duyarlı bölüm ve programlarıyla büyüyen bir üniversite olmanın peşindeyiz"
KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, üniversite kaynaklarının etkili ve verimli kullanılması yanında iş dünyasıyla işbirliğine odaklı bölüm ve programlarla büyümenin peşinde olduklarını söyledi.
Torlak, üniversitenin 2013-2014 akademik yıl açılışında, geçen yıl bin 140 olan ön lisans ve lisans öğrenci sayısının, bu yıl bin 800'e ulaştığını, lisansüstü öğrenci sayısının ise 130'a yaklaştığını belirtti.
 
Konya'da 3'ü vakıf olmak üzere 5 üniversitenin bulunduğunu anımsatan Torlak, bölge ve Türkiye'nin problemlerine çözüm üretecek, gelişimini sağlayacak öncü kurumlar olmanın bilincinde olduklarını ifade etti.
 
Öğrencileri bilgiye erişebilen, sahip olduğu bilgileri sistematik bir biçimde analiz edip, belirli bir senteze ulaşabilen ve olgulara eleştirel yaklaşabilen bireyler olarak geleceğe hazırlamakla yükümlü olduklarını anlatan Torlak, "Üniversitemizin kaynaklarını etkili ve verimli kullanma kaygısı yanında iş dünyasıyla işbirliğine odaklı, başta Konya olmak üzere, ülkemiz ve dünya ihtiyaçlarına duyarlı bölüm ve programlarıyla büyüyen bir üniversite olmanın peşindeyiz" dedi.
 
Vali Muammer Erol ise Konya ve Türkiye'nin bilim dünyasına yakışır bir şekilde bilim üretmesi temennisinde bulundu.
Üniversite hayatının liseden farklı olduğuna dikkati çeken Erol, öğrenilenlerin, beklentilerin bilinciyle hayata uygulanmasının gerekliliğini anlattı.
 
AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez de kalkınmada, sanayinin gelişiminde üniversitelerin önemli rol oynadığını vurguladı.
Üniversitenin Mütevelli Heyet Başkanı Bestami İnan da konuşmasında, lider, yenilikçi, girişimci vizyonla öğrenci yetiştirme hedefinde olduklarını ifade etti.
2023 hedefine ulaşmada üniversitelerinin önemli katkılar sağlayacağına inandıklarını aktaran İnan, Ar-Ge'ye dayalı üretimin gerçekleşmesi açısından üniversite-sanayi işbirliğine önemli görevler düştüğünü dile getirdi.
 
Açılışa, AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, KTO Karatay Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı Hasan Basri Alım, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA