• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Etkili İletişim" ve "İş Arama Teknikleri" semineri
08 Aralık 2011 Perşembe 15:26

"Etkili İletişim" ve "İş Arama Teknikleri" semineri

Bilgisayar Operatörlüğü Eğitim Projesi kursiyerlerine Etkili İletişim ve İş Arama Teknikleri konulu seminer verildi.
 
Karatay Belediyesi’nin Sosyal ve Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Bilgisayar Operatörlüğü Eğitim Projesi” kursiyerlerine “Etkili İletişim” ve “İş Arama Teknikleri” konulu seminer verildi.
 
KARMEK Merkez Binada Uzman eğitmen Ahmet Öztürk ve İletişim Uzmanı Seyfullah Gümüşok tarafından verilen seminerde, Etkili iletişim ve beden dili, İletişimin birey ve toplum açısından önemi, kişinin kendisini geliştirmek için yapması gerekenler, Etkili iş görüşmesi, Özgeçmiş hazırlama ve İş arama konularında kursiyerlere bilgiler verildi. Etkili iletişimin bir kişiden diğer kişiye düşünce, bilgi ve duygu aktarımı olduğunu söyleyen İletişim Uzmanı Seyfullah Gümüşok, İyi bir iletişim becerisine sahip olabilmenin, iletişimde bulunulan kişilere karşı nasıl davranılması gerektiğini çok iyi bilinmesi gerektiğini ifade etti. Uzman eğitmen Ahmet Öztürk ise seminerde iş arama becerisi, işveren beklentilerini karşılayabilme, iş arama formunda bulunması gerekenler, etkili bir özgeçmiş hazırlama, görüşme sırasında işveren tarafından beğenilmeyen davranışlarla ilgili konulara değindi.
 
Bilgisayar Operatörlüğü Eğitim Projesi hakkında kısa bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 6 aylık bir dönemi kapsayan kursun ilk 3 aylık bölümünün tamamlanmak üzere olduğunu ve ikinci 3 aylık kurs dönemi için kayıtların devam ettiğini dile getirdi. Toplam 300 saatlik ders programı içerisinde kursiyerlere Temel On parmak, Bilgisayar işletim sistemi ve ofis programları eğitiminin verildiğini söyleyen Hançerli, bunun yanı sıra mesleki olarak bilinmesi gereken konularda da çeşitli seminerlerin verildiğini kaydetti. ...
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA