• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Çevre yolu ihtiyacı doğdu"
14 Ocak 2013 Pazartesi 17:38

"Çevre yolu ihtiyacı doğdu"

Ak Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Üzülmez Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunundaki değişiklik ile birlikte gazetecilerin yaşadığı mağduriyetin giderildiğini belirtti.
Ak Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez partisinin il binasında basın açıklaması düzenledi. Üzülmez Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunundaki değişiklik ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Üzülmez gazetecilerin bu konudaki beklentilerine cevap veren yasanın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde çıkarılması ile yıpranma haklarının anlamlı bir günde verilmesinin sağlandığını ifade etti. Üzülmez sözlerine şöyle devam etti: “Bir ayrıntıyı özellikle sizlerin dikkatine sunmak istiyorum  ki; Çıkarılan bu kanunun resmi gazetede yayınlandığı tarihi takip eden aybaşına kadar geçen süre için geriye dönük borçlanma yapılmasına imkan tanımaktadır. Resmi gazetede yayınlandığı tarihten itibaren, üç ay içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurulması ve 6 aylık süre içerisinde hesaplanacak fiili hizmet süresi zammına ilişkin prim tutarının ödenmesi halinde gecikme zammı ve gecikme cezası ödenmeyecektir. Özellikle 2008 yılından önce yıpranma payı olan gazeteci arkadaşlarımızın bu fırsatı değerlendirmesi kendi menfaatine olacaktır. Sizlerle birlikte yaklaşık 4.5 milyon insanımızı ilgilendiren Yasada emekliler, gazi ve şehit yakınları için de düzenlemeler yer almaktadır. Şehit yakını ve gazilerimiz kamu hastanelerinden sevk almadan özel hastanelere gidebilecek ve fark ücreti ödemeyecektir. Yine emekli olduktan sonra kamuda çalışmaya devam edip, emekli aylığıyla birlikte maaş da alan memurlar, bu aylıklara ilişkin borçlarını taksitlendirebileceklerdir. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye başlayan öğrenciler 120 gün süreyle sağlık hizmetinden yararlanabilecektir. Sosyal Güvenlik Kanunundaki değişikliklerin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.”
ÇEVRE YOLU İHTİYACI DOĞDU
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Şeb-i Arus törenleri için geldiği Konya’da yeni çevre yolu müjdesi verdiğini hatırlatan Üzülmez, Konya’nın gelişen nüfusuyla ve sanayisiyle Orta Anadolu’nun önemli bir bağlantı kavşağı olduğunu belirtti. Üzülmez mevcut çevre yollarının şehir içinde kaldığını, bu nedenle trafik akışını daha hızlı ve güvenli sağlayabilmek için yeni çevre yoluna ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Üzülmez sözlerini şöyle sürdürdü: Karayolu yük taşımacılığın yoğun olduğu doğu ile batıyı, güney ve kuzeyi birbirine bağlayan yeni çevreyolunun açılması jeopolitik öneme sahiptir. Bu nedenle Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak yürürlüğe giren nazım imar planında 126 km uzunluğunda yeni çevre yolu planlanmıştır. Ulaştırma Habercilik ve Denizcilik Bakanlığı, Konya Çevre Yolu’nun yapım maliyeti ve istimlâk bedeliyle birlikte yaklaşık 650 milyon TL’ye mal olacağını öngörmektedir. Özelikle istimlâk bedellerinin yerel yönetimlerimize getireceği yükün hafifletilmesi, projenin sekteye uğramadan hızla bitirilmesi için Konya milletvekilleri olarak bakanlık nezdinde girişimlerimiz sürmektedir. Bu hafta içerisinde Ulaştırma Habercilik ve Denizcilik Bakanımıza bir ziyaret gerçekleştireceğiz.  Çevre Yolu projesindeki her yeni gelişmeyi siz değerli basın mensupları aracılığıyla kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Konya ziyaretleri sırasında Çevre Yolu Projesi’nin bir an önce bitirileceği sözünü bizzat veren Sayın Başbakanımıza bölge halkımız adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum.”

TERÖRDEN BESLENENLER PROVOKASYONLARINI SAHNEYE KOYMAKTADIR

Üzülmez hükümet olarak terörle mücadeleye etkin bir şekilde devam ettiklerini belirterek terörün bitirilmesi amacıyla yapılan müzakerelerin bilinçli bir şekilde çarptırıldığını söyledi. Üzülmez: “Hükümetimizin samimi çalışmalarına karşılık, akan kandan beslenen PKK yandaşları provokasyonlarını her fırsatta sahneye koymaktadırlar. Sayın Başbakanımızın da her fırsatta altını çizdiği gibi,  eli silahlı dağdaki terör örgütü mensuplarıyla güvenlik güçlerimizin etkin mücadelesi sürmektedir. Sürecektir. Yeni dönemde terörün siyasi uzantılarıyla da müzakere edilmektedir. Bu konuda samimi adımlar atılmaktadır. Bizim derdimiz milletimizin huzur ve mutluluğudur.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA