• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Bitsin bu hasret" çağrısına Gülenden yanıt
16 Haziran 2012 Cumartesi 09:41

"Bitsin bu hasret" çağrısına Gülen'den yanıt

Fethullah Gülen Hocaefendi, Başbakanın Erdoğanın Artık hasret bitsin çağrısına kendi resmi sitesi Herkül.orgdan yanıt verdi.
Fethullah Gülen Hocaefendi, Başbakan’ın Erdoğan’ın ‘Artık hasret bitsin’ çağrısına  kendi resmi sitesi Herkül.org’dan yanıt verdi.
Hocefendi yaptığı açıklamada, “Benim ülkeme dönmem, yapılan olumlu gelişmelere yüzde 1 ihtimal dahi olsa zarar verecekse dönmem” dedi. İşte Fethullah Gülen Hocaefendi’nin açıklamalarından satır başları:                       
Başbakan’ın çağrısına Fethullah Gülen Hocaefendi’den yanıt

Şimdi bunu hemen söyleyeyim. O kendine yakışanı yaptı. O ilk değil Sayın Cumhurbaşkanı da o da, daha önceden açıktan açığa bunu söyledi. Daha başkaları da yaptı. Onlar kendilerine yakışan civan mertliği gösterdiler. Yanıma gelen kişiler de “Artık Türkiye’ye dönmenin zamanı değil mi?” diye sordular. Bunu yaparak kendilerine yakışanı yapıyorlar. Benim de bana yakışanı yapmam gerekiyor. Onlar gel derler bu normal. Orada alkışın dozu yükselince öyle bir imaj sezdi Sayın Başbakan. Halk da öyle diyebilir, Çağırsalar da ben gidemem, Türkiye'ye. Ben Türkiye'de başıma dert açarım mülahazası yaşamadım. Ben 27 Mayıs gördüm, ölümle tehdit eldim. Bir emniyet amiri beni merdiven boşluğundan atmaya kalktı. Dur  orada deyince durdu orada. Sonra ‘Sen ne arıyorsun diye burada’ deyip beni gönderdi. Daha sonra 28 Şubat ve 27 Nisan oldu. O dönemde de tehditler oldu. Hatta ben Amerika’daydım devletin başındaki insan “Gel burada durum değişiklikleri oldu”dedi. O zaman tedaviye geldim, stend taktırmaya geldiğim zaman o zaman öyle kaldı. Dünyaya beni bağlayacak hiçbir şeyim olmadı. Çoluğum çocuğum olmadı. İleriye dönük hesabım olmadı. Ben şahsım adına endişe duymadım. 44 yaşında beni asarlar dedim, asmadılar. 55 oldum o da 11’in katı asmadılar. 66’da asarlar dedim o da olmadı. Ben hep o hülyalara bağla yaşadım. Ancak eğer benim bir gaye-i hayalim varsa o da, Türkiye’de yeni problemlerin olmaması. Bir kısım kazanımların kaybedilmemesi adına dönmeyeceğim.  Yüzde 1 ihtimal de bu kazanımların kaybedilmesi söz konusu olusa bu endişeyle ülkeme gitmek istemem. Ben bir müddet daha burada kalmayı tercih ediyorum. Ülkemde olan şeylere zarar vermemek için  dönmeyeceğim. Eğer bu endişeler bir gün yok olursa ben de kader birlikteliği yaptığım arkadaşlarımla görüşüp karar vereceğim. Ben de öldüğüm zaman burada gömülmeyi istemem.  Kendi toprağıma gömülmeyi arzu ediyorum. Gelirken arkadaşlarıma burada ölürsem paranızla bir yer satın alın, bize ait bir yere gömüleyim demiştim. Kendi ülkemde ölmeyi ve mübarek annemin ayaklarının dibinde gömülmeyi arz ederim. Bunu da benim vasiyetim olarak kabul edin. O talep eden devlet büyüklerimiz kusura bakmasınlar, bu mevzuda benim böyle düşünmem onların yaptıklarına karşı saygımdan dolayı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA