• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Başbakanımızın duruşu bizim için esastır"
26 Haziran 2012 Salı 17:06

"Başbakanımızın duruşu bizim için esastır"

Müsiad Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, uluslararası hava sahasında Suriyenin Türk savaş jetini düşürmesinin ardından yaşanan gelişmelerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Müsiad Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, uluslararası hava sahasında Suriye’nin Türk savaş jetini düşürmesinin ardından yaşanan gelişmelerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Korkmaz, ‘‘Savaş ortamına çekilmeye çalışılan Türkiye’nin fevri bir hareketi, ülkemizin kazandığı hem ekonomik hem de siyasi itibarını zedeler’’ dedi.

Suriye’de düşürülen Türk jeti sonrasında patlak veren olaylara karşı soğukkanlı yaklaşımla beklentilerimizi karşılayan Başbakanımızın duruşu bizim için esastır diyen Müsiad Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz “Türkiye ekonomik olarak son 10 yılda dünyanın en çok büyüyen ülkesinden biri olmuştur.  İtibar anlamda bölgesinde güç kazanan Türkiye, yakın zamanda bölgesinde lider ülke olma yolunda hızla ilerlemektedir. Geçtiğimiz günlerde Suriye’nin uluslararası hava sahasında Türk savaş uçağını düşürmesi ve ardından yaşanan gelişmelerin ülkemizi savaş ortamına sürüklemeye çalışmak, Türkiye’nin kazandığı hem ekonomik hem de siyasi itibarını zedeleyeceğini göstermektedir’’ dedi.

Savaş ortamına çekilerek ülkemiz üzerinde bazı oyunlar oynanmak istendiğini dile getiren Korkmaz konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
Biz,  Türkiye’nin komşularıyla dostluğunu onların siyasi ve ekonomik işlerine karışmak olarak değil, ticari işlemleri yükseltmek olarak anlıyoruz. Bu bağlamda Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın komşu ülkelerinin toprak bütünlüyü ile ilgili söyledikleri bizim içinde esas alınacak bir duruştur.  Ülkemizin komşularıyla savaşa girmesi ekonomik olarak zayıflatacağı gibi Müslüman bir ülke olan Suriye ile çatışmak bölgesel gücümüzü zedeleyecektir. Ancak, kendi halkını katleden düşmanca tavırlar içinde olan ve Türkiye’ye hasmı hane bir hareket ve duruş içerisinde olan Suriye yönetimine kayıtsız kalmak anlamına gelmez.  Suriye yönetimi, uluslararası kamuoyu ve bölge halklarından gerekli uyarıları almalıdır. Bizde Suriye’de devam eden katliamın bir an önce bitmesi, yüzde 80 Sünni Müslüman olan halkın özgürlüğüne kavuşması için gerekli çabayı göstermeliyiz. Çünkü Türkiye’nin bölgede büyük güç olarak hayatına devam etmesi bölgedeki diktatörlerin halklarına yapacağı zulmünde bitmesini anlamına gelecektir” dedi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA