• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Bakan değişiklikleri yeni bir enerjidir"
28 Ocak 2013 Pazartesi 12:12

"Bakan değişiklikleri yeni bir enerjidir"

AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, parti binasında gündemi değerlendirdi. Avukatlar geçmişte başörtülü olarak davalara giremiyorlardı diyen Zorlu...
AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, parti binasında gündemi değerlendirdi. Avukatlar geçmişte başörtülü olarak davalara giremiyorlardı diyen Zorlu, ‘‘Danıştay’ın bu yürütmeyi durdurmasıyla haksız uygulama sona erdi. Bu karar bireysel hak ve özgürlükleri savunan çok olumlu bir karar olduğunu düşünüyorum’’ dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, kameralar karşısına geçerek Konya yatırımları ve ülke gündemini değerlendirdi. Cem Zorlu’ya basın toplantısında AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Serpil Yakut ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kılınç’da eşlik etti. 

‘KONYA’DA ÜRETİLMESİ İÇİN GAYRET GÖSTERECEĞİZ’
Zorlu, partisinin il binasında yaptığı toplantıda, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın Akşehir'de ''Kendi savaş uçağımızı yapabilme konusunda bir çalışma başlattık'' açıklamasının Türkiye açısından müthiş bir haber olduğunu ifade etti. Milli Savunma Bakanı Yılmaz'ın Konya'dan da birçok firmanın uçak üretimine talip olduğunu söylediğini aktaran Zorlu, ''Bakanımız kendi savaş uçağımızı yapabilme konusunda çalışma başlatıldığını ve inşallah Türkiye'nin 100. yılına giderken de bundan çok olumlu bir sonuç alarak milletimizin önüne çıkacaklarını söyledi. Konya'da üretilmesi için bizler de elimizden geleni yapmanın gayreti içinde olacağız'' dedi.

‘BAKAN DEĞİŞİKLİKLERİ YENİ BİR ENERJİDİR’
Kabine’de oluşan Bakan değişiklikleri hakkında da konuşan Zorlu, ‘‘Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Sayın Başbakanımız kabinede 4 değişiklik yaptı. Bu konuda kısa bir değerlendirme yapmak istiyorum. Kabinede bir nöbet değişimi oldu. Nöbeti devreden de nöbeti devralan kadar kıymetli, birikimli ve bu ülke için kalbi atan isimler dolayısıyla bir bakan gider, bir bakan gelir. Değişen bir şey yok. Hatırlayın, 1999’da 3 - 5 günlüğüne bakan seçilirdi. Cumhuriyet döneminde bakanların iktidarda kalma süresine bakarsak, bu kadar iktidarda kalan, bakanlık yapan çok az. AK Parti iktidarı kadrolarının amacı koltuk kapmak değil hizmet etmektir. Yaptıklarımız da bunu ziyadesiyle gösteriyor’’ diye konuştu.
‘KARAPINAR ÜLKEYİ KALKINDIRACAK’    
MTA tarafından 4 yıl süren çalışmalar sonucunda Karapınar'da 1,8 milyar tonluk linyit rezervinin keşfedildiğini anımsatan Zorlu, sahadaki linyitin 5 bin megavat gücündeki termik santrale 30 yıl yetebilecek rezerve sahip olduğunu ifade etti. Termik santralin hem ekonomiye hem de istihdam ve enerji üretimine ciddi katkılar sağlayacağını dile getiren Zorlu, kabinedeki 4 bakanın değişikliğiyle ilgili olarak da ''Nöbeti devreden de nöbeti devralan kadar kıymetli, birikimli ve bu ülke için kalbi atan isimlerdir. Dolayısıyla bir bakan gider, bir bakan gelir. AK Parti iktidarı kadrolarının amacı koltuk kapmak değil, hizmet etmektir. Yaptıklarımız da bunu ziyadesiyle gösteriyor'' ifadelerini kullandı.
 
‘HAKSIZ UYGULAMA SONA ERDİ’
Avukatların davalara başörtülü girişi gibi yakın bir gelecekte diğer haksız uygulamaların da tek tek ortadan kalkacağını belirten Zorlu, ''Malumunuz başörtülü avukat kardeşlerimiz daha önce davalara istedikleri gibi yani başörtülü bir şekilde mahkeme salonuna alınmıyordu. Ancak Danıştay 8. Dairesi'nin Türkiye Barolar Birliği meslek kurallarından 'Avukat ve avukat stajyerleri mesleğe yaraşır bir kılık ve kıyafetle başları açık olarak mahkemelerde görev yaparlar' hükmünü içeren 20. maddesinin 'başları açık' ibaresinin yürütmesini durdurması bu haksız uygulama sona ermiş oldu. Bu bizce çok önemli bir gelişmedir. Zira bu kararın bireysel hak ve özgürlükleri savunan çok olumlu bir karar olduğunu düşünüyorum.'' dedi.

‘BU AÇIKLAMA IRKÇILIĞI ORTAYA ÇIKARDI’
CHP’li vekili ırkçılık yaptığı gerekçesiyle özür dilemeye davet eden  Zorlu, ‘‘CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, katıldığı bir programda bazı ırkçı ifadelerde bulundu. Sayın Güler’in şunu özellikle bilmesi gerekiyor, hiçbirimiz birbirimizden üstün ya da alçak değiliz. Çünkü hiçbirimizin dünyaya nerede ve kim olarak dünyaya geleceğimize karar vermiyoruz. Dolayısıyla kimsenin kibre, gurura ya da üstünlük şovu sergileme hakkı yoktur olamaz. Ben CHP Milletvekilini ve onu bu açıklamalarından dolayı kanatları altına alan CHP Grup Başkanvekili’ni kınıyorum ve onları özür dilemeye davet ediyorum’’ şeklinde sözlerine son verdi. SAMİ GEDİZ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA