• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Ahlak tahribatı hat safhada"
17 Mayıs 2011 Salı 11:06

"Ahlak tahribatı hat safhada"

Halkın Sesi Partisi Konya Milletvekili Adayı Hüseyin Seleş parti il binasında Gençlik konulu bir basın toplantısı düzenledi.
Halkın Sesi Partisi Konya Milletvekili Adayı Hüseyin Seleş parti il binasında Gençlik konulu bir basın toplantısı düzenledi. Gençliğin durumunu ve yapılması gerekenleri anlatan Seleş Ahlak tahribatının hat safhada olduğunu söyledi. HAS Parti Konya Milletvekili Adayı Hüseyin Seleş; “Ak Parti'nin 8,5 yıllık iktidarı döneminde, toplumda milli ve manevi değerlerin tahribatına yönelik gerekli tedbirler alınmadığı için tam anlamıyla sosyal bir deprem yaşandı. Medyada kötü alışkanları teşvik edici yayınlar, ahlak ve maneviyatı ikinci plana iten uygulamalar, dizi filmlerindeki ahlak dışı ilişkiler ve şiddeti teşvik edici haberler, halkın kimyasını bozdu. Başta Kur'an Kursu ve İmam Hatip liseleri olmak üzere ahlaki ve manevi değerlerin yeni nesillere aktarılmasında büyük payı olan eğitim kurumlarının önündeki engeller de kaldırılmayınca, toplumsal felaket aslında göz göre göre geldi. Elbette yapılan bu işlerin Ak Partinin desteğiyle, olduğunu iddia etmiyoruz. Şunu belirtmeliyiz ki; yapılan tüm bu tahribatlar Ak Parti hükümetinin gerekli tedbirleri almamasından kaynaklanmaktadır.”Dedi.
 
Ülke genelindeki sosyal tahribatı rakamlarla belirten Halkın Sesi Partisi Konya Milletvekili Adayı Hüseyin Seleş; “Halkın nasıl bir sosyal deprem yaşadığını rakamlar açıkça ortaya koymaktadır. 2002'de ülke genelinde toplam 583 milyon litre olan alkollü içki tüketimi, 2010 yılın gelindiğinde tam 4 kat artarak 2milyar litreye çıktı. Alkole başlama yaşı ise, Ak Parti iktidarında 15'ten 11'e düştü. Yani alkol kullanma yaşı, 4 yaş geriledi. Uyuşturucuya bağımlılık yaşı da, 8,5 yıllık sürede ilköğretim çağına kadar indi. 2002'de 15 olan uyuşturucuya başlama yaşı, 2010'da 12'ye kadar düştü. Uyuşturucu kullanan sayısı ise, bu dönemde kat kat arttı. Sosyal çöküş, aile içinde de depreme yol açtı. Yüzde 95'i geçimsizlik nedeniyle olmak üzere boşanma sayılarında, 2 kat artış oldu. 2002'de 95 bin 323 olan boşanma sayısı, Ak Parti iktidarı döneminde gerekli tedbirler alınmadığı için 2010'da 116 bin 369'a ulaştı. İntihar vakalarında da, artış yaşandı. 2002'de 2 bin 301 olan intihar sayısı, 2009 yılında 2 bin 898'e yükseldi. Türkiye genelinde 2002'de 104 bin olan hırsızlık vakası sayısı, geçtiğimiz yıl 173 bin500'e çıktı. Diğer suçlar da patlayınca cezaevlerindeki hükümlü sayısı, 59 bin 187'den 63 bin 548'e ulaştı. Cezaevlerinde ise mahkûmları koyacak yer kalmamıştır.” Dedi.
  
HAS Parti iktidarında Gençlik için Yapacaklarını kaydeden HAS Parti Konya Milletvekili Adayı Hüseyin Seleş; Tüm yaşanan olumsuzlukların sonucunda; HAS Parti Olarak Gençliğin
sorunlarının eğitimle aşılacağını düşünmekteyiz. Partimizin seçim beyannamesinde de açıkça ifade ettiği çözüm yollarını şunlardır, Din eğitimi önündeki engeller kaldırılacak, herkesin inandığı dini öğrenmesi ve çocuklarına öğretmesi için gerekli alt yapı hazırlanacaktır. Sivil toplum, çocuklar için böyle bir ortam hazırlayana kadar ilk ve orta öğrenimde seçmeli ders olarak "Din Dersi" konulacaktır.

Kur'an kursları için uygulanan yaş sınırlaması kaldırılacaktır. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun yapısı değiştirilerek, çocuklar "Çocuk Bakım Yurtları" ve "Çocuk Yetiştirme Yurtları" yerine farklı yaştaki çocuklar, bakıcı annelerin gözetiminde, sıcak aile ortamlarında eğitileceklerdir. 18 yaşındaki gençlerin kurum dışına bırakılması yerine 20 yaşına kadar meslek edindirme kurslarına gitmeleri ve iş sahibi olmaları sağlanacak, ancak işe başladıktan sonra kurumla ilişkileri kesilecektir.” Dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Dr. Seyit Karaca başkanlığa devam ediyor
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Erkon döküm, yılda 12 bin ton demir işliyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA