• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"81 İlden 81 Yıldız" Ankarada buluştu
06 Haziran 2013 Perşembe 16:38

"81 İlden 81 Yıldız" Ankara'da buluştu

Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayesinde yürütülen , "81 İlden 81 Yıldız" projesinin 2013 yıldızları Çankaya Köşkü'nde düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, "81 İlden 81 Yıldız" projesi için Ankara'da buluşan gençlere, "Ülkemizin aydınlık geleceğini siz kuracaksınız, bilimde, kültürde, sanatta ve sporda milletimize hak ettiği başarıları sizler yaşatacaksınız. Farklılıkların zenginlik olarak görüldüğü, herkesin birbirini sevgiyle, hoşgörüyle kucakladığı Türkiyemizin geleceği sizler olacaksınız" diye seslendi. Hayrünnisa Gül'ün himayesinde 2009'dan bu yana yürütülen, maddi durumu yetersiz, sporda ve/veya derslerinde başarılı 9,10 ve 11. sınıf öğrencileri arasından seçilen öğrencilere destek olarak eğitim ve spordaki başarılarını sürdürmelerini amaçlayan "81 İlden 81 Yıldız" projesinin 2013 yıldızları, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen törenle tanıtıldı.Oyuncu İlker Ayrık'ın sunuculuğunu üstlendiği etkinliğe, milli voleybolcular Neslihan Demir ve Esra Gümüş, Galatasaraylı futbolcu Sabri Sarıoğlu, projenin yıldızlarından olan milli sporcular Nur Tatar ve Kübra Kegan'ın da aralarında bulunduğu davetliler katıldı. Hayrünnisa Gül, törende yaptığı konuşmaya, yıldızlara "Gerçekten çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ülkemizin dört bir yanından Ankara'ya neşe, coşku, pozitif enerji getirdiniz, hoşgeldiniz" diyerek başladıHer yıl bu dönemde proje çerçevesinde bir yıl boyunca yapılanların değerlendirildiğini, eksiklerin tespit edildiğini, gelecek planlamalarının yapıldığını belirten Hayrünnisa Gül, Cumhurbaşkanlığının uzun soluklu, titiz, dikkatli çalışma ve takip gerektiren projeler yürüttüğüne işaret etti. "Yıllar önce bir hayalim vardı. Ülkemizin en uzak köşelerine ulaşabilmek, oradaki çocuklarımızın ellerinden tutup, zorlu hayat mücadelesinde onların yanında olmaktı dileğim" diyen Hayrünnisa Gül, çocukların başları her sıkıştığında kendisine ulaşabilmesini, karşılaştıkları sorunları beraberce çözebilmeyi istediğini anlattı. Çocukların hayallerini gerçekleştirebilmek için destek olmayı, gerekli imkanları sağlayabilmeyi arzu ettiğini belirten Hayrünnisa Gül, "Böylece onlar da vatana, millete hayırlı insanlar olarak yetişecek, yalnızca ailelerinin değil milletçe hepimizin göğsünü kabartacak başarılara imza atabileceklerdi. '81 İlden 81 Yıldız' projesi işte böyle bir hayalin ürünü. Dört yıl önce büyük ümitlerle diktik biz bu fidanı" diye konuştu.

"Umutlar yeşerdikçe gönüllerimiz bayram yerine döndü"

Proje için ciddi çalışma ve araştırmalar yapıldığını, fidanın sevgi ve emekle büyütüldüğünü, emeğin karşılığını görmek için de çok beklemediklerini, fidanın hemen çiçek açmaya ve meyve vermeye başladığını anlatan Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:"Anadolu'nun verimli topraklarına atılan bir sevgi tohumuydu o. Tabii ki misliyle karşılık verecekti. Çünkü biz çocuklarımıza inanmıştık, güvenmiştik. Çünkü onlar bu güvene fazlasıyla layıktılar. Bizi mahcup etmemek için gece gündüz demeden çalıştılar. İlk başta 81 tomurcuk vardı. Her yıl bir o kadar daha eklendi. Bütün tomurcuklarımız da çiçek açtı. Onlar çiçek açtıkça genç yüreklerde, umutlar yeşerdikçe bizim gönüllerimiz de bayram yerine döndü. Her geçen gün yeni başarı haberlerini aldık. Nur, Gamze, Emre, Batuhan, Mehmet Efe, Gurbet, Kübra ve daha niceleri. Gururla izlerken onları daha bir özendik, daha fazla çaba gösterdik. Solmasınlar, gül yüzleri hep böyle gülsün, başarıları taçlanarak devam etsin diye."81 yeni yıldızın bu aileyi katılmasının gurur ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Hayrünnisa Gül, seçilen öğrencilerin yalnızca adlarının değil kendilerinin de ışıl ışıl parlayan yıldızlar olduğunu, katılımlarıyla ailenin güçlendiğini söyledi.

Hayrünnisa Gül, çocuklara şöyle seslendi:

"Sizler geleceğe dair ümitlerimiz, en samimi dualarımızsınız. Ülkemizin aydınlık geleceğini siz kuracaksınız, bilimde, kültürde, sanatta ve sporda milletimize hak ettiği başarıları sizler yaşatacaksınız. Farklılıkların zenginlik olarak görüldüğü, herkesin birbirini sevgiyle, hoşgörüyle kucakladığı Türkiyemizin geleceği sizler olacaksınız. Biliyorum, sizlerden beklentimiz çok büyük ama sizde bu beklentileri fazlasıyla karşılayacak bir potansiyel olduğunu çok iyi biliyorum. Yeter ki bu potansiyelinizi en verimli şekilde kullanma azminde olun. Biz daima yanınızda olacağız, bütün imkanlarımızla, iyi niyetimizle, sevgimizle sizi destekleyeceğiz. Siz de buna karşı çok çalışacak, elinizden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceksiniz. Size güveniyoruz. Siz de kendinize güvenin, hedeflerinizi belirleyin ve o hedefe ulaşmak için var gücünüzle çalışın. Bunu yaptığınız takdirde inanın hayallerinizin bile ötesinde başarılara imza atacaksınız."Yıldızların sayılarının ve başarılarının artmasını dilediğini belirten Hayrünnisa Gül, projede emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Konuşmasının ardından, Hayrünnisa Gül'e, 2013 yıldızları adına iki öğrenci çiçek takdim etti.Tören konuşmaların ardından, Atalay Demirci'nin gösterisiyle sona erdi. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA