• Konya1 °C

Lokman Koyuncuoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

30 Mart'ta sorun yok!

20 Mart 2014 Perşembe 10:35

30 Mart’ta sorun yok

Olaylar daha berraklaşmaya başladı. Türkiye’ye kurulan komplo artık gün gibi ortada. Milletin Başbakan Erdoğan’a desteği azalmak yerine her geçen gün artıyor. Bu desteği iki şekilde net olarak anlıyorsunuz. Kara propagandaları karşılık görmeyen paralel yapının ortaya koyduğu akıl almaz işlerden anladığınız gibi son yapılan anketlerde somut olarak görülüyor. Öyle ki objektif sonuçlarıyla bilinen araştırma şirketlerin Ak Parti için öngördükleri ortalama oran %45’in altında değil.

Son günlerde paralel yapının dershane öğrencileri ile yürüttükleri kara propagandadan bahsetmemiz gerekiyor. Yakın komşumun anlattıklarını duyunca gerçekten şok oldum. “Çocuğunun paralel yapı dershanelerinde öğrenci olduğunu, artık ders değil, Ak Parti aleyhinde propaganda öğrettiklerini ifade ederken, bu yanlışa işaret ettiğimde, siz de onlar gibi terörist siniz” dedikleri anlattı. Evet, bu yapı, masum çocuklara babaları için terörist dedirtecek kadar ileri gitmiş durumda. Böyle bir durumu ancak 80 öncesi gördük, oradaki durumda bundan çok farklıydı.

 Paralel yapı tarafında aile içi kavga kışkırtıcılığı yapılırken, millet gerçekleri görüp miting alanlarına hücum ediyor. Başbakan Erdoğan’ın başta İzmir olmak üzere son günlerde muhteşem kalabalıklarla yapılan mitingleri gördüğünüzde, 30 Mart seçimlerinin sonucuna şimdiden tahmin edersiniz.

Hafta sonları Konya ilçelerinde gözlemler yapıyoruz. Seçimlerle ilgili görüşler ve Türkiye’nin bu son yaşadıklarına nasıl bakıldığını ölçmeye çalışıyoruz. Bu hafta da Beyşehir ve Seydişehir ilçelerindeydik.

Önceki gezilerimde gördüğümüz gibi, Anadolu halkı Başbakan Erdoğan’a güveniyor ve her şeye rağmen kesintisiz desteğini sürdürüyor. Herkes her şeyden tam olarak haberdar. Kim neyi niye yapıyor biliyor, kurulan komplolar, ülke kazanımları…Bunları size ders olarak anlatacak düzeyde ilçe halkları. Bunları görünce Türkiye’nin önünün neden kesilmek istendiğini daha net anlıyorsunuz.

Beyşehir’de Ak Parti adayının tercihi ile ilgili genelde olumsuz kanaatleri dinledik görüştüğümüz kişilerden. Tabi, burada ne adayda bir eksiklik ne il teşkilatında bir problem var. Anlaşılan Beyşehir kendi iç meselesini çözemediği için, böyle bir tercih yapılmış. Beyşehir odaklı bir çalışmada rüzgarın yönü değiştirilebilir, il teşkilatının Beyşehir ile özel ilgilenmesi gerekiyor.

Seydişehir’de üç partide oldukça iddialı. 2011 seçimlerinde Ak Parti %55 gibi bir oy almış olsa da belediye başkanı MHP’li Abdülkadir Çat. 2011 seçimlerinde MHP Seydişehir’de ancak 3. parti olabilmiş. 2009 seçimlerinde ise CHP’nin desteği ile alınan bir başkanlıktan bahsediyor herkes. CHP ise bu defa güçlü adayları olduğunu, seçimde en yüksek oyu almak için çalışacaklarını söylüyorlar. 2009 tekrar etmezse, Ak Parti seçimi rahat alacak gibi ancak CHP, MHP adayını desteklerse sıkı bir yarış olur Seydişehir’de.

Seçimlere 12 gün kala, Türkiye büyük bir kaosu aşmış görünüyor. Kalan sürede neler olur bilinmez ancak bu milletin feraseti, her türlü kötülüğü engellemeye yeter. Zaten Başbakan Erdoğan’ın da tek güvencesi, milletin iradesi. Hal böyleyken, tedirginliğe ve şüpheye yer yok, Allah Bes, Baki heves.

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Araştırmacı Yazar Murat Bardakçı Konya'da
  • “STK'lar ile uyum içerisinde çalışacağız”
  • Konya’da karla kaplanan dağ yolları ulaşıma açılıyor
  • Başkan Altay: “Zaman, birlik olma zamanı”
  • Gönül işçileri iş başında

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA