• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Eylülde geçiyor
15 Ağustos 2012 Çarşamba 10:18

30 Eylül'de geçiyor

Hüseyin Çelik, AK Parti MKYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada 30 Eylül'deki büyük kongrede Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu'nun AK Parti'ye katılımının gerçekleştirileceğini duyurdu.

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ve Demokrat Parti (DP) eski Genel Başkanı Süleyman Soylu 30 Eylül'de AK Parti'ye katılıyor.

Açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'ten geldi.

Çelik, MKYK toplantısının gündemiyle ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada ''Sayın Numan Kurtulmuş'un partimize katılması MKYK'mız tarafından olumlu karşılandı. Ayrıca, Süleyman Soylu Bey'in de önümüzdeki günlerde partimize katılımı söz konusudur'' diye konuştu.
Kurtulmuş'un arkadaşlarıyla istişarede bulunarak AK Parti ile bütünleşme kararı aldıklarını ifade eden Çelik, MKYK'da bu kararın değerlendirildiğini söyledi. AK Parti'nin belde, ilçe ve il kongrelerini tamamladığını, 30 Eylül günü büyük kongreyi toplayacaklarını anımsatan Çelik, şöyle devam etti:

''HAS Parti artı AK Parti eşittir yeni bir parti diye bir şey yok. Bizde bir eş başkanlık sistemi falan yoktur. Ankara'daki HAS Parti'nin değerli il başkanı bizim il başkanımızın yanına bir sandalye atılacak orada oturacak böyle bir şey söz konusu değil ama HAS Parti'nin tabanı aslında netice itibarıyla AK Parti'nin tabanıyla üç aşağı, beş yukarı aynı hassasiyetleri olan insanlardır.

Önümüzde büyük kongre var, Numan Bey ve birlikte gelecek bazı arkadaşlar büyük kongrede değerlendirilebilir. Bu konuda bir pazarlık söz konusu değil, taahhüt söz konusu değil, tamamen gönüllü bir bütünleşmeden söz ediyoruz. 2013 sonbaharında yapılırsa, muhalefet bunu kabul ederse mahalli seçimleri öne alacağız, burada yine HAS Parti'den gelen bazı arkadaşlarımız Partimizin çatısı altında belediye başkanlıklarına, belediye meclisi, il meclisi üyeliklerine aday olabilirler ama bu konuda şu kadar kişi, şu kadar kontenjan böyle bir şey asla söz konusu değil.

Böyle bir pazarlık, hesap kitap içine asla girilmemiştir. Onun dışında da yine önümüzde 2015'de milletvekilli seçimi var, bu esnada da bu tekrar arkadaşlarımız değerlendirilebilir ama 'HAS Parti'den şu kadar kişi MKYK'ya girecek, büyük kongrede şu kadar kişi dahil olacak, şu kadar belediye başkanlığı adaylığı verilecek' şeklinde bir şey konuşulmamıştır, bunun pazarlığı olmamıştır. Sadece HAS Parti kendi içerisinde değerlendirmesini yapmıştır, AK Parti'de tabanıyla beraber AK Parti ile birleşme kararı almıştır. Sayın Soylu da şu anda bir partinin genel başkanı, üyesi değil. O bizim de sevdiğimiz bir arkadaşımız. O da AK Parti'ye katılacaktır. İşin özeti budur.''

'GEREKİRSE MECLİS'TE 365 GÜN NÖBET BEKLERİZ'
Çelik, konuşmasında CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "TBMM yan gelip yatma yeri değildir" açıklamasına da yanıt verdi.

Çelik, "Tek şehidimizin hayatını kurtaracağını bilsek 365 gün 24 saat o Meclis'te nöbet bekleriz'' diye konuştu.

Meclis'i olağanüstü topaltıya çağıran CHP'nin BDP'nin kuyruğuna takıldığını öne süren Çelik, "TBMM PKK'nın eylemlerine göre açılıp kapanırsa, biz PKK'nın oluşturmak istediği psikolojik propagandanın peşine takılıp gitmişiz demektir. Türkiye'yi PKK'nın propagandasına ram olan bir ülke yapmayacaktır bu iktidar. Benim söylediğim budur'' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığ konuşmada "Birkaç mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplayacak değiliz" dediği iddia edilen Çelik'i 'şehitleri küçümsemekle' suçlamıştı.

Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ''Biz şehitliğin ve gaziliğin ne anlama geldiğini biliriz. Öğretmeye çalışanın alnını karışlarız'' şeklinde yanıt veren Çelik, şöyle devam etti:

''Bu meseleyi adeta en önemli meselelerden biri haline getiren bir başka iktidar mı var? Dolayısıyla şehit edebiyatı yaparak, bir kaç ulusalcı hackerin peşine takılarak, sanal medyada akla hayale gelmeyecek şeyleri yazıp bize hakaret edenlere, biz diyoruz ki siz kusura bakmayın, her seçimde yenilmiş olmanın, tezlerinizin halk tarafından karşılık bulmamasının verdiği bir aşağılık kompleksi içindesiniz.

Hüseyin Çelik, bir şey dedi. Oradan bir kelimeyi cımbızlayıp oradan veryansın edeceksiniz. Biz ne dediğini bilen insanlarız. Kelimelerin altındaki manayı bilen insanlarız. Ben gönül yarası olan, oğul, evlat yarası olan şehit ailelerini incitecek onları en ufak şekilde rahatsız edecek bir şey söylersem, bin kere toplum içinde onlardan özür dilerim. Şehitlerimizi kimse günlük siyasi emellerine alet etmesin.

Biz terör örgütünün, terör örgütünün uzantılarının ve onlara eklemlenmiş CHP'nin oluşturduğu bir gündemle Türkiye'yi yönetmeyeceğiz. Tek şehidimizin hayatını kurtaracağını bilsek 365 gün 24 saat o Meclis'te nöbet bekleriz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA