• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 El-Muhaberat ajanı
05 Ekim 2012 Cuma 08:28

30 El-Muhaberat ajanı

Suriye'den gelen istihbaratlarla harekete geçen MİT, 30 El-Muhaberat ajanını İstanbul'da yakaladı.
MİT, Türkiye'yi karıştırmak isteyen dış güçlerin ajanlarına karşı sıkı teyakkuzda... Suriye'den gelen istihbaratlarla harekete geçen MİT, sahte kimliklerle turist gibi İstanbul'a giren ve Esad yanlısı eylemler planlayan Suriye İstihbarat birimi El-Muhaberat üyesi 30 kişiyi yakalayarak sınırdışı edilmesini sağladı
ŞanlIurfa'nIn Akçakale İlçesi'ne düşen top mermilerinin 5 cana mal olması, sınırda ve Ankara'da tansiyonu yükseltirken MİT de İstanbul'da Suriyeli ajan avına çıktı. Suriye'den gelen istihbaratla harekete geçen MİT, sahte kimliklerle farklı tarihlerde turist gibi İstanbul'a giriş yapan Suriye İstihbarat birimi El-Muhaberat üyelerini tespit etti.
MİT, El Muhaberat üyelerinin İstanbul'u karıştırmak için geldiklerini belirledi.
Zeytinburnu'nda bir otele 6'şar kişilik gruplar halinde gelip yerleştikleri belirlenen Suriyeli ajanlar, MİT timleri tarafından adım adım takip edildiler. Ajanların yerleştikleri otel 24 saat takibe alındı.
İstihbarat çalışmaları El-Muhaberat ajanlarının İstanbul'un çeşitli yerlerinde Esad lehine yapılacak gösterileri organize edecekleri ve bu eylemlerde Esad lehine Türkiye'de kamuoyu yaratmaya çalışacaklarını ortaya çıkardı.
MİT gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra Suriyeli ajanları, İstanbul'u karıştıracakları eylemlere kalkışamadan bir bir avlayarak gözaltına aldı. MİT tarafından sorgulanan 30 El-Muhaberat üyesi ajan olduklarını inkar etseler de sınırdışı edilmekten kurtulamadılar. MİT'in bu tür gruplara karşı sadece İstanbul'da değil, Türkiye'nin dört bir yanında tetikte olduğu ve çalışmaların süreceği bildirildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA