• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Ağustos kutlamalarının ilçeden başlatılmasını istiyor
15 Kasım 2012 Perşembe 14:17

30 Ağustos kutlamalarının ilçeden başlatılmasını istiyor

Akşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Doğan, 30 Ağustos Zafer Haftası kutlamalarının Konya'nın Akşehir ilçesinden başlatılmasını istediklerini açıkladı.
Akşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Doğan, 30 Ağustos Zafer Haftası kutlamalarının Konya'nın Akşehir ilçesinden başlatılmasını istediklerini açıkladı.
Akşehir’deki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte Konya Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yapan İdris Doğan, Akşehir’in Kurtuluş Savaşı'nda milli mücadeleye verdiği desteği anlattı. Doğan, “Milli mücadelede Akşehir’in çok büyük katkısı var. Biz milli mücadeleyi doğru anlayabilirsek, kuvayi milliye ruh ve heyecanını doğru anlayabilirsek o zaman Akşehir’in milli mücadeleye yaptığı katkının büyüklüğünü, devasa boyutlarını rahat rahat görmüş olacağız. Kuvayi milliye meşalesinin yakılması deyince elbette Akşehir’in katkısı ortaya çıkar. Bu nedenle bu muhteşem zaferi Büyük Taarruz’un başlaması ve 30 Ağustos Zaferi’nin başlamasından önce kuvayi milliye meşalesinin yakılması Akşehir’de gerçekleştirildi. Tam 9 ay 10 gün Batı Cephesi Karargahı Akşehir’de kaldı ve Akşehir’in köyleri bu cepheye kucağını açar. Belli ki Akşehir’in milli mücadeleye batı cephesine yaptığı katkı gerçekten çok büyük ve göz yaşartıcı. İşte 30 Ağustos’ta Zafer Haftası kutlamaları yapılıyor. Afyonkarahisar’dan başlıyor. Afyonkarahisar o gün etkisiz bir alandı. Orada Yunanlıların etkisi sürüyordu. Halbuki bu hazırlık Akşehir’deydi. Madem ki bu büyük mücadele Akşehir’de başladı, Büyük Taarruz planı orada hazırlandı. 9 ay 10 gün batı cephesine ana kucağı baba ocağı oldu ise biz Zafer Haftası kutlamalarının mutlaka Akşehir’den başlamasını istiyoruz. Ve bu talebimizi ısrarla ve inatla sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA