• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3 saatlik zirveden yapılan açıklama
25 Şubat 2010 Perşembe 15:53

3 saatlik zirveden yapılan açıklama

Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ ile bir araya geldi. Köşk'e girişte Erdoğan ve Başbuğ'un ellerinde çanta olması dikkat çekti.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Çankaya Köşkü'de bir araya geldi.
 
 Görüşme için Başbakan Erdoğan saat 10.55'te, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ ise saat 10.50'de Çankaya Köşkü'ne giriş yaptı.
 
 Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile yaptığı görüşmede son günlerde kamuoyunda tartışılan konuların ayrıntılı bir biçimde ele alındığı belirtildi.
 
 Cumhurbaşkanlığı internet istesinde yeralan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakan ve Sayın Genelkurmay Başkanı ile bu haftaki olağan görüşmelerini birlikte yapmayı uygun bulmuşlardır. Görüşmede son günlerde kamuoyunda tartışılan konular ayrıntılı bir biçimde ele alınmıştır. Bu bağlamda gündemdeki meselelerin anayasal düzen ve kanunlarımız çerçevesinde çözüme kavuşturulacağından vatandaşlarımızın emin olmaları ve bu süreçte kurumlarımızın yıpranmaması için herkesin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiği hususları vurgulanmıştır" denildi.
 
 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un bir araya geldiği üçlü zirve başladı. Köşk'e girişte Erdoğan ve Başbuğ'un ellerinde çanta olması dikkat çekti.
 
 Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen toplantıya ilk olarak saat 10.50'de Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ geldi. Orgeneral Başbuğ'un köşke girişinden 5 dakika sonra da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, danışmanı Yalçın Akdoğan ile birlikte Çankaya Köşkü'ne geldi.
 
 Saat 11.00'da başlayan üçlü zirvede 'Balyoz operasyonu soruşturması' ve ardından yaşanan gözaltıların ele alındığı tahmin ediliyor.
 
 Soruşturma kapsamında gerçekleşen gözaltıların ardından hükümet ve ordu arasındaki temas, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in Genelkurmay Karargahı'na gitmesiyle gerçekleşmişti.
 
 Daha sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, tüm orgeneral ve oramirallerle Genelkurmay Karargahı'nda bir toplantı gerçekleştirmişti.
 
 Perşembe günleri Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Gül ve Orgeneral Başbuğ ile yaptığı haftalık olağan görüşmeler, bu hafta ilk kez üçlü olarak gerçekleştirildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA