• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3. Nazif Yardımcı Proje Ödülleri sahiplerini buldu
20 Haziran 2012 Çarşamba 10:27

3. Nazif Yardımcı Proje Ödülleri sahiplerini buldu

Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Konya Teknokent ve Yardımcı Holding işbirliğinde düzenlenen Çevre İçin Tasarım konulu Nazif Yardımcı 2012 Proje Yarışması Ödülleri sahiplerini...
Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Konya Teknokent ve Yardımcı Holding işbirliğinde düzenlenen ‘Çevre İçin Tasarım’ konulu Nazif Yardımcı 2012 Proje Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu. 23 projeyle yarışmaya katılan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin tasarımlarını jüri değerlendirdi ve dereceye girenlere ödülleri verildi.
Ödül törenine Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce, Yardımcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saime Yardımcı ve çocukları, Yardımcı Holding temsilcileri, dekanlar ve öğretim üyeleri katıldı.
 
“ÜLKEMİZİN EN DEĞERLİ SERMAYESİ ÖĞRENCİLER”
 
Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce, “Bu yarışmadaki amacımız Sayın Nazif Yardımcı’nın hatırasını yaşatmak, onun düşünce ve hedefleri doğrultusunda üniversite öğrencilerini özgür, inovatif ve iddialı projeler üretme konusunda teşvik etmek ve ülke kalkınmasında görev alacak nitelikli elemanlar yetiştirmektir. Bu projelerle doğal kaynakların rasyonel kullanımına dikkat çekilmiş, çevre ve güvenlik konusunda farkındalık yaratılmak istenmiştir. Bu bilinci oluşturmak amacıyla ülkemizin en değerli sermayesinin öğrenciler olduğunun bilincinde olan ve projelere desteklerini esirgemeyen Yardımcı Holding’e öğrencilerim ve Üniversitem adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
 
“GENÇLERİ DESTEKLEMEK, GELECEĞE YATIRIMDIR”
 
Projeleriyle yarışmada ödül alan öğrencileri tebrik eden Yardımcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saime Yardımcı ise, “Sevgili Eşim, ‘Hayatta neyi yaparsanız en iyisini yapın, insanlığa ve özellikle de gençlere yapılan yatırım geleceğe en iyi yatırımdır.’ derdi. Biz de O’nun gösterdiği yolda Selçuk Üniversitesi’nin genç mühendislerini elimizden geldiğince desteklemeye çalışıyoruz. Çok başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Yolunuz her zaman açık olsun, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.
 
ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
 
Fakülte Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce, yarışmaya katılan 23 projeden 6’sının ödül aldığını belirtti.
 
‘Çevre İçin Tasarım’ konulu proje yarışmasında ‘Atık Polimer ve Perlit Madeni Karışımı ile Kompozit Yalıtım Paneli Üretimi ve Isı İletim Katsayısının Ölçülmesi’ projesiyle Özkan Coşkun birinci olarak 5.000 TL almaya hak kazandı.
 İkincilik ödülünü ‘Güneş Enerjisinden Elektrik Üretme ve Güneş Takip Sistemi’ projesiyle Ömer Lök elde ederken, 3.000 TL para ödülü kazandı.
Üçüncülük ödülünü ise ‘Sürücülü Plaj Temizleme Aracı’ projesiyle Mustafa Uğur, Mahmut Çetin ve Mehmet Kara kazandı. Üçüncülük ödülüne de 2.000 TL verildi.
Birinci mansiyon ödülünü ‘Çevreci Hava Aracı’ projeleriyle Mesut Alagöz ve Mehmet Yağlı, ikinci mansiyon ödülünü ‘Konya Şehir Merkezinde Hava Kirliliğine Sebep Olan Ağır Metallerin Yeşil Bitkilerle Giderim Uygulaması’ projeleriyle Yaşar Doğan ve Ömer Kılınç, üçüncü mansiyon ödülünü de ‘O3 Gizlenmesi İçin Hassas, Pasif Öğmetleyicilerin Geliştirilmesi ve Validasyonu’ projesiyle Mervenaz Akteke kazandı. Mansiyon ödülü alanlara da birer diz üstü bilgisayar armağan edildi.
 
Tören sonunda Fakülte Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce, öğrencileri proje üretmeye teşvik etmeleri nedeniyle Yardımcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saime Yardımcı’ya, teşekkür belgesi takdim etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA