• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2B yasalaşıyor
29 Mart 2012 Perşembe 10:15

2B yasalaşıyor

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kuruluna gelecek olan ve halk arasında 2B olarak da bilinen orman vasfını yitirmiş alanların orman sınırları dışına...
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulu’na gelecek olan ve halk arasında 2B olarak da bilinen orman vasfını yitirmiş alanların orman sınırları dışına çıkarılması ile ilgili kanun teklifinin yasalaşacağının müjdesini verdi.
Mustafa Kabakcı, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kuruluna gelecek olan ve halk içerisinde 2B olarak ta bilinen Orman Niteliğini tam olarak kaybetmiş alanların orman sınırları dışına çıkarılması ile ilgili kanun teklifi yasalaşması planlanmaktadır.
Partimizin iktidara geldiği 2002 yılından bu zamana kadar halkımızın sorunlarını çözmek üzere yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Şuan eğitim sistemimizle ile ilgili yasa tasarısı görüşülmekte olup önümüzdeki günlerde gene devlet ile milletin on yıllardır ihtilaflı olduğu bir alanın düzenlenmesi kısaca devlet ile bu konuda sorunları olan milletimizin barıştırılması projesidir.2B ile ekip biçtiği barındığı çocuklarına gelecek olarak gördüğü alanları artık vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile sahiplenecektir.
2B alanlarından elde edilecek gelirin  %10 ‘ u yeni orman alanlarının oluşturulmasında ve orman köylülerinin kalkındırılmasında kalan % 90’ ı da ülkemizin kanayan yarası olan çarpık kentleşmeye karşı ülkemizde yapılacak olan Kentsel dönüşüm projelerinde kullanılacaktır. Yasa ile birlikte 2 B ye dönüşen alanlar ve tarım alanları hak sahiplerine mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli düzenleme yasalaştıktan sonra netleşecektir.
İlimiz tarım alanı olması sebebiyle orman arazisi dışında kalan ve tarım da kullanılan hazine arazilerini de kapsaması planlanmaktadır. Yasa bu şekli ile geçtiği takdirde bu konuda sıkıntısı olan vatandaşlarımızda rahat bir nefes alacaklardır.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA