• Konya0 °C

Lokman Koyuncuoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

26 gün kala

04 Mart 2014 Salı 13:44

30 Mart’a 26 gün kaldı. Sürekli ve ısrarla anlatıyoruz, yazıyoruz ki bu tarihin önemi sadece siyasi bir tercih olarak algılanmasın. Siyasi bir tercih yapılacak elbette ama bu defa sonuçları sadece siyasi değil, bütün bir yüzyılı etkileyecek boyutta olacak.

Plan büyük, sakın küçümsemeyin. Türkiye’de etkin herkesi dinlemişler. Şimdilik 3 bin kişinin kayıtları çıktı ancak bu sayının 30 binlere ulaşacağı konuşuluyor. Her şehir, tek tek dinlenip kayıtlar yapılmış. Her türlü ilişki kaydedilmiş, özel hayat, ticari hayat, siyasi hayat yerle bir edilecek hemen her şey.

Ayrım yok, kendileri gibi düşünmeyen, kendilerinden olmayacak herkes. Tabi birde kendilerinden olup, kaçmasın diye içerden adamlarını da kaydetmişler. Sımsıkı bağlamışlar. Düğmeye bastıklarında her kademede herkese, polis, savcı, avukat, bürokrat, siyasetçi, gazeteci, doktor, işadamına istediklerini yaptıracakları bir çark…

Neden yapmışlar bunu?  İktidarı devirmek ilk iş. Sonra Türkiye’yi uluslar arası güçlere ikram edecek bir anlaşma için yapmışlar bunu. Uzun yıllar boyu planladıkları çirkin emellerine ulaşmaya ramak kalmıştı ki, milletin sağduyusu 17 Aralık dost modern darbesini şimdilik püskürttü. Şimdilik kaydıyla.

Hafta sonu bir dizi program için Konya’ya gelen Hakan Albayrak’ın da söyledikleri bu yönde. Tanıyanlar bilir, İslamcı geleneğin samimi yazarlarından biridir Albayrak. İşi gücü ümmettir. Ümmetin çektiği acıları, bulduğu her platformda her ortamda yazar. Şimdi de yola çıkış amacını özelde Başbakan Erdoğan’a, genelde Türkiye’ye karşı girişilen operasyonun şifrelerini anlatmak olarak ifade ediyor.

Hatta bu konuda çıkan yazılarını Gülen cephesine reddiye “Düşün yakamızdan” adlı kitabında toplamış. 30 Mart’a kadar şehir şehir, konferanslara devam edip, 17 Aralık Darbesinin detaylarını ulaşabildiği herkese anlatacak.

Geçen Ramazan’da Başbakan Erdoğan, ailesi ve bazı bakanlarla gerçekleşen Somali gezisini anlatırken, dinleyenlerin içi titredi. Zira değil bir başbakan yıllardır hiçbir bakanın gitmediği bir ülke Somali. Şebab terör örgütünün ülkeye saldığı korku yüzünden hiç kimse gidemiyor buraya. Fakat Başbakan Erdoğan ailesiyle bakanlarıyla birlikte gidince, tüm Afrika’nın bakışı değişiyor. Bu adam bizi sömürmeye değil, yardıma geliyor inancı hakim oluyor. Şimdilerde pek çok Afrika ülkesi büyük ihalelerini Türkiye’ye vermek istiyor, sebebi de Başbakan’ın samimi tavrı.

Türkiye’nin tüm dünyada mazlum halklar üzerinde kazandığı itibar, gerçekten global oyun kuruculara büyük rahatsızlık veriyor. Tüm hesapları şaşıyor, planladıkları kaosları uygulamıyorlar. İşte bu yüzden O’ndan kurtulmaları gerekiyor. Bu işe hevesli bir yapı varken, bunu reddetmeleri de düşünülemez.

İşte 30 Mart seçimlerinde AK Parti’nin alacağı yüksek oy tüm dünya mazlumları için olacak, kaybı ise tüm zalimlerin kazancı olacak. İşte karar verilecek konu bu. Şuan için tercih mazlumlar için mi zalimler için mi? Sonrasında bu günlerde çok konuşulan manipülasyon kokan hareketleri masaya yatırırız. Ama 30 Mart kaybedilirse, sonrasında konuşulacak bir şey kalmayacak.

Kendi küçük arabasıyla yola koyulan Hakan Albayrak, Ak Partili herkese örnek oluyor. Mücadelesi gerçekten takdire şayan.  Çünkü; etrafta yıllardır Başbakan sayesinde makam ve prestij sahibi olanlar, paralel yapı ile ilgili tek cümle etmezken O, tüm gücüyle kavgaya giriyor. Başbakan Erdoğan’ın en çok ihtiyacı olduğu bu günlerde sağır sessizliğe gömülen Ak Partilileri görünce, Hakan’ın bu şık tavrı çok daha değerli oluyor.

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA