• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
236 kişiye basın kartı
24 Mart 2010 Çarşamba 13:08

236 kişiye basın kartı

Basın Kartı Komisyonu ilk defa basın kartı alacak 236, sürekli 115 adet dosyayı görüşmek üzere Ankara'da BYEGM Genel Müdürlük binasında toplandı.

Basın Kartı Komisyonu ilk defa basın kartı alacak 236,  sürekli 115 adet dosyayı görüşmek üzere Ankara'da BYEGM Genel Müdürlük binasında toplandı.

 

2010 yılının ilk basın kartı komisyonu toplantısı Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü V. Salih Melek’in açılış konuşmasıyla başladı. Melek “Bu günkü toplantımızda 236 adet ilk ve 115 adet sürekli basın kartı başvurusu dosyaları incelenecek ve karara bağlanacaktır. Genel Müdürlüğümüz görevleri kapsamında, basınla ilgili münasebetlerin düzenlenmesi ve basının güçlendirilmesi için gerekli faaliyetlerde bulunuyoruz. Bunun yanı sıra basın-yayın organlarının ve mensuplarının çalışmalarını kolaylaştırmaya yönelik tedbirler alarak bu husustaki gerekli düzenlemeleri de yapmaya devam ediyoruz. Ülkemizin en itibarlı ve kabul gören kimlik kartlarından biri olan basın kartının itibarının, kartın verilişinde göz önünde bulundurulan objektif kriterlerden ve komisyonun seçkin ve saygınlığından kaynaklanmaktadır”  dedi

 

Yapmış oldukları çalışmalara yenisini eklemenin gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Genel Müdür V. Melek, “Basın kartı taşıyan basın mensuplarına iletişim ve teknolojik alanlarda da kolaylıkların sağlanması amacıyla yapılan görüşmeler güçlü basın, güçlü iletişim sloganı ile kamuoyuna aktarılacağını” ifade etti.

 

Ayrıca Basın Şube Müdürü Bahattin Akyön Basın kartı mensuplarına yönelik yapılması planlanan projeler hakkında komisyon üyelerine bir sunum yaptı.

Basın Kartı komisyon toplantısında ilk defa basın kartı alacaklar ile adlarına sürekli nitelikte basın kartı düzenlenmesi önerilen gazetecilerin durumları incelenecek.

İki gün sürecek komisyon çalışmalarında ilk kez basın kartı müracaatlarıyla ilgili yaklaşık 236 dosya, sürekli basın kartı ile ilgili 115 dosya olmak üzere toplam 351 dosya görüşülerek karara bağlanacaktır.
 
BASIN KARTI KOMİSYONU CUMHURBAŞKANI SAYIN ABDULLAH GÜL’Ü ZİYARET EDECEK…

 

BYEGM Genel Müdür V.Salih Melek başkanlığında Basın Kartı Komisyonu, Basın Şeref Kartı taşıyan gazetecileri temsilen Ali İhsan Göğüş, Sürekli Basın Kartı taşıyan gazetecileri temsilen Ali Baransel, Gazeteciler Cemiyetini temsilen Nazmi Bilgin, Türkiye Gazeteciler Cemiyetini temsilen Orhan Erinç, Turgay Olcayto, İzmir Gazeteciler Cemiyetini temsilen Atilla Sertel, Türkiye Gazeteciler Sendikasını temsilen Ercan Sadık İpekçi, Tuncay Yıldırım, Mutlu Mete, Gazete Sahipleri Derneğini temsilen Turhan Bozkurt, Türkiye Gazeteciler Federasyonunu temsilen Yılmaz Karaca, Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünü temsilen Hüseyin Topal ve Bahattin Akyön,  Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül tarafından saat 16.30 da kabul edilecek.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA