• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 bin liraya kadar bedava
28 Mart 2012 Çarşamba 12:13

23 bin liraya kadar bedava

TBMM Başkanlık Divanının onayına sunulacak bir dizi yönetmelikle, Meclis lokantasındaki fiyatlara zam ön görülüyor.

TBMM Başkanlık Divanı’nın onayına sunulacak bir dizi yönetmelikle, Meclis lokantasındaki fiyatlara zam ön görülüyor. Milletvekillerinin dil ve eğitim bedelleriyle, vekillerin 23 bin liraya kadar olan telefon görüşmeleri TBMM bütçesinden karşılanacak.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Ayşe Sayın’ın haberine göre; Başkanlık divanının yarınki toplantısında TBMM’nin Ayrancı Refik Belendir Sokak’taki sosyal tesisin kapatılması ve Meclis’ten taşınan askeri taburun yerine yeni sosyal tesis yapılması, yemek ücretlerine zam konularının da görüşülmesi bekleniyor. Komisyon gündemine gelecek diğer bazı yönetmelikler şöyle:

DİL VE EĞİTİM KURSU

Daha önce divan kararıyla yapılan uygulamaya yasal dayanak getirildi. Buna göre yeterlilikleri Milli Eğitim Bakanlığı’nca kabul edilen yerli veya yabancı dernek, vakıf veya kuruluşlarca ya da üniversitelerce yurtiçinde açılan dil kurslarına devam eden milletvekillerinin, 9 ay boyunca kurs ücretlerinin yüzde 60’ı TBMM bütçesinden karşılanacak.

CEP FATURALARI DA MECLİS’E

Daha önce Başkanlık Divanı kararıyla yapılan, milletvekillerinin cep telefonlarının ödenmesine ilişkin düzenleme, yönetmeliğe taşındı. Buna göre milletvekillerinin odalarındaki sabit telefonların yanı sıra, milletvekillerinin kendi adlarına kayıtlı cep telefonu görüşmelerinin, iki aylık maaş tutarı kadar olan bölümü TBMM bütçesinden karşılanacak. Buna göre milletvekilleri 23 bin liraya kadar bedava görüşme yapabilecek.

STENOGRAFA YEMİN KOŞULU

Meclis’teki tüm toplantıların tutanaklarını tutan Meclis stenograflarının da milletvekilleri gibi yemin etmesi zorunlu tutulacak.

 
YORUMLAR
yyyyyyyyyyyyyyyyyyo
ibrahim şimşek
vay ulen vay şu işe bak 23.000 tl çarpı 550 oda eşittir 12.650.000 tl yani oniki tirilyon altıyüzelli milyar çarpı 12 ay 151.800.000 tl yazıklar olsun haram zehir zıkkım olsun
78.161.227.191
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA