• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2023 yılında ihracatta hedef 15 milyar dolar
04 Eylül 2010 Cumartesi 12:33

'2023 yılında ihracatta hedef 15 milyar dolar'

MÜSİAD Konya Şubesinin geleneksel olarak düzenlediği iftar daveti yine bu yıl da gerçekleşti.
 MÜSİAD Konya Şubesi’nin geleneksel olarak düzenlediği iftar daveti yine bu yıl da gerçekleşti. Davete,  milletvekilleri, belediye başkanları,  MÜSİAD Genel Başkan Vekili, işadamları  ve basın mensupları katıldı.
 
Program da konuşan, MÜSİAD  Konya Şube Başkanı Arslan Korkmaz, içinde bulunduğumuz günün aynı zamanda MÜSİAD Konya Şubesi’nin kuruluşunun 18. yıldönümü olduğunu hatırlatarak konuşmasına şöyle devam etti; ‘’ 20 yıl önce gönüllü bir  grup  işadamı ve sanayici ile İstanbul’da dikilen bu fidan bugün Türkiye genelinde 32 şubesiyle koca bir çınar olmuştur. Bu kuruluş bundan 18 yıl önce aramızda bulunan değerli üyelerimiz tarafından Konya’ da kuruldu. MÜSİAD Konya Şubesi olarak 18 yılın vermiş olduğu bilgi ve tecrübe ile her geçen gün üyemiz ve memleketimiz için yeni faaliyetler yapmanın çabası içerisindeyiz. Hepinizin malumu olduğu üzere yakın zamanda İSO tarafından açıklanan ilk bin firma içerisinde Konya’mızdan 21 firma vardır. Öncelikle bu firmaların hepsini tebrik ederken bu firmaların 13 tanesinin MÜSİAD üyesi olması bizleri ayrıca memnun etmiştir. Geçmiş yıllarda firma sayısı ve üretimleri artmış olsa da Konya gibi geçmişi görkemli geleceği parlak bir şehir için bunu yeterli görmüyoruz. Bu noktada siyasilerimizle, yerel yöneticilerimizle ve odalarımızla ortak çalışmalar yapıp bu sayının 50’li 100’lü rakamlara ulaşması için uğraşacağız.’’ dedi.
 
Korkmaz, 2023 Türkiye’sinin dünya üzerinde ekonomik gücünün artması konusunda kendilerinin de Konya olarak üzerlerine düşen görevi yapacaklarını söyleyerek, 2023 yılı için Konya’nın ihracattaki hedefinin 15 milyar dolar olması gerektiğini ifade etti. Korkmaz konuşmasına son verirken, Pakistan’da  sel felaketine uğramış kişilere geçmiş olsun dileklerini iletirken, Pazar gecesi idrak edeceğimiz Kadir gecesini ve Ramazan bayramını tebrik etti.
 
Programda konuşan MÜSİAD  Genel Başkan Vekili  Murat Kasım ise, MÜSİAD denince 20 yaşına gelmiş, delikanlılık çağında belki bugüne kadar en aktif dönemini yaşayan bir sivil toplum kuruluşundan bahsettiğini vurgulayarak MÜSİAD’ın Türkiye’nin gelişimi içerisinde çok önemli bir yer kaydettiğini belirtti. MÜSİAD Genel Başkan Vekili Murat Kasım sözlerine şöyle devam etti; ‘’  20 yıl içinde yapılan çalışmalara, faaliyetlere,  organizasyonlara batığınızda hep bu ülkenin inancını, şevkini görürsünüz. MÜSİAD Anadolu’nun gizli kalmış hazinelerini tespit ederek, girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmış ve bu açıdan ülkemizin birçok yönden gelişmesine katkı sağlamıştır. 6 Ağustos’ta Van Şubesi’ni açmanın mutluluğu içerisindeyiz. Böylelikle İzmir’den Van’a, Tarsus’tan Hatay’a kuzeyden güneye Türkiye’yi dört bir yandan kuşatarak sanayi ve ekonomik anlamda  Türkiye’nin istediğimiz düzeye gelmesine katkı sağlamak istiyoruz.’’ dedi.    
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA