• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2023 Türkiye’si Konya’da konuşuldu
29 Aralık 2015 Salı 08:46

2023 Türkiye’si Konya’da konuşuldu

Uluslararası Vizyon Gençlik Derneğinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile yürüttüğü 2023 Gençlik Politikaları Çalıştaylarından 9’uncusu Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde Konya’da gerçekleştirildi.

Konya’da gerçekleştirilen Çalıştaya Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği yöneticilerinin yanı sıra, ‘2023 Kuşağı’ kitabı yazarı Servet Hocaoğulları,  Gençlik Spor Bakanlığı Daire Başkanı Ramazan Okan Özcan, Gençlik Spor Bakanlığı Uzmanları Mehmet Aslan ve Yusuf Poçanoğlu katıldı. Açılışta konuşan Vizyon Gençlik Derneği Genel Başkanı Rahim Türk, “Düzenlenmiş olan bu etkinlik 2023’ü anlama açısından büyük önem taşımaktadır. 2023 yalnızca biz gençler için değil, ülkemiz ve milletimiz içinde çok önemli bir milat olacaktır.

Bu vizyon geleceğin büyüklerini ve bizden sonra gelecek nesilleri daha çok ilgilendirmektedir. Bizler bunların farkına vardığımızda yeniden dünya siyasetinde söz sahibi olmaya başlayacağız. Bunun için Devletimiz ve Milletimiz el ele vererek 2023 ve daha ötesinin nesillerini hazırlamalı bu minvalde strateji sahibi karar verme yetisine sahip gençler yetiştirmeliyiz.” dedi.

Çalıştaya katılan ve bir konuşma yapan Gençlik Spor Bakanlığı Daire Başkanı Ramazan Okan Özcan ise, ülkemizin gençliğin bu tarz projeler ile bilinçlendirilmesi ve daha duyarlı hale getirilmesi noktasında bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de destek olacaklarını dile getirdi. Projeyi ortaya koyan yetkililere ve katılımcı olarak fikirleri ile destek olan her bir kişiye tebrik ve teşekkürlerini sunan Özcan, gençlerin ülkemiz için ne denli değerli olduğunu hatırlattı.

 

2023 Hedeflerinde gençlik, Gençliğin siyasi duyarsızlığı, Proje geliştirme ve dünya rekabeti, Liderlik ve iletişim, Eğitimde 2023, Değerler ve Gençlik, 2023 Vizyonunda Üstün yetenekli gençlik politikaları, Genç kadınların istihdamı ve toplumsal alanlara entegrasyonu konularının ele alındığı çalıştay yaklaşık 3 saat boyunca devam etti.

 

Bölgesel çalıştayların sonuncusu olarak yapılan Konya çalıştayı sonrası, şimdiye kadar yapılan 9 çalıştaya ait raporlarının değerlendirilmesi yanı sıra tüm 81 ilden gelecek katılımcılar ile gerçekleştirilecek final çalıştayının yapılacağı şehir de ilan edildi.

16 – 20 Ocak tarihleri arasında 81 ilden daha önceden belirlenen 81 kişinin ve ev sahibi şehirden yapılacak katılım ile toplamda 100 kişinin katılacağı, 5 gün sürecek final çalıştay Erzurum’da yapılacak.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA