• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2014 Yaz Kur’an Kursları açılıyor
20 Haziran 2014 Cuma 12:15

2014 Yaz Kur’an Kursları açılıyor

Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, yaz Kur’an Kursları ile ilgili bir açıklama yaptı.

 

 23 Haziran 2014 - 22 Ağustos tarihleri arasında Kur’an Kurslarının eğitim – öğretim vereceğini belirten Akpınar, kursların hayırlı olmasını temenni etti.

Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, Yaz Kuran Kursları ile ilgili bir açıklama yaptı. Akpınar sözlerine Kuran-ı Kerim’i öğrenmenin faziletine değinerek başladı. “Yüce Allah, “Bu Kur’an, ayetlerini düşünsünler ve akıl sahipleri öğüt alsınlar diye sana indirdiğimiz mübarek bir kitaptır. Buyuruyor.” diyen Akpınar, 2012 yılında yürürlüğe giren yönetmelik kapsamında isteyen çocuklara Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in hayatını içeren dini bilgilerin öğretildiğini hatırlattı. Bu kapsamda her yıl olduğu gibi bu yıl da “Camiye Koşalım, Kur’an’la Buluşalım” Sloganıyla Kuran Kursları’nın 2 aylık yaz tatili süresince hizmet vereceğini belirten Akpınar, kursların önemine değinerek şöyle devam etti, “Eğitimin bir süreç olduğu göz önünde bulundurularak, her yaz tatili döneminde düzenlenen yaz Kur’an kurslarında, çocuklarımıza Kur’an-ı Kerimi okuma ve anlamını öğrenme yanında temel dini bilgiler, insani ve ahlaki erdemler, Sevgili Peygamberimiz (s.a.s)’in örnek hayatı öğretilmektedir. Çocuklarımızın kendisiyle ve toplumla barışık olarak yetişmeleri, din konusunda doğru ve sağlıklı bilgi edinmeleri, din eğitimini yeterli düzeyde, zamanında ve doğru bir yöntem ve içerikle almaları, anne-babaların sorumluluğunun bir parçası olduğu kadar, toplumsal bütünlüğümüz, çocuklarımızın ileride yanlış telkinlere maruz kalmamaları, manevi boşluğa düşmemeleri, dini kimliklerinin inşası ve özgüvenlerinin yüksek olması açısından da son derece önem arz etmektedir. Zira Kur’an öğretimi, din eğitiminin en temel unsurlarındandır.”

ENGELLİLER DE DÜŞÜNÜLDÜ

Yaz Kur’an Kurslarının 23 Haziran 2014 Pazartesi günü eğitim-öğretime başlayacak ve 22 Ağustos 2014 Cuma günü sona erecek. Kurslar haftada beş gün olmak üzere iki ay süreyle hizmet verecek. Kurslarda günde 3 saat eğitim - öğretim verilecek. Kurslar 2 aylık süre zarfında 3 kur olarak verilecek. 1. Dönem 23 Haziran -11 Temmuz, 2.Dönem: 14 Temmuz -01 Ağustos, 3.Dönem: 04 Ağustos – 22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  Akpınar ayrıca yaz Kur’an Kurslarına kayıtlar dolmuş olsa bile, kayıt için başvuruların geri çevrilmeyeceğini, ilgili müftülükçe bu tür başvuruların uygun olan kurslara yönlendirileceğini söyledi. Kur’an Kurslarına katılmak isteyen engellilerin de düşünüldüğünü aktaran Akpınar, “Yaz Kur'an kurslarına katılmak isteyen engelli vatandaşlarımızdan; Görme Engelliler, Mediha Hasan Tahsin Alaylı Görme Engelliler Orta Okulunda, İşitme Engelliler Konevi İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulunda, Bedensel Engelliler Hacıveyiszade Camii altında eğitim – öğretim görebileceklerdir. Ayrıca, görme Engelli vatandaşlarımız isterlerse yatılıda kalabileceklerdir. Bu konuda ayrıntılı bilgi, Selçuklu İlçe Müftülüğünden alınabilir.” diye konuştu. A. AKİF SOLAK

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA