• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2013te de aynı heyecan ve azimle
31 Aralık 2012 Pazartesi 13:45

2013'te de aynı heyecan ve azimle

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2012 yılının Selçuklu Belediyesi açısından önemli hizmetlerin gerçekleştirildiği, başarılı bir yıl olduğunu söyledi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay 2012 yılını değerlendirdiği yeni yıl mesajında şu görüşlere yer verdi :“ Selçuklu gelişmişlik endeksi ve nüfusuyla Konya’nın en önemli ilçesi. 2012 yılı Selçuklu Belediyesi açısından önemli hizmetlerin hayata geçirilmesine vesile oldu ve başarılı bir 2012 tamamlandı. Öncelikle, Selçuklu Belediyesi olarak bütçemizi iki katına çıkartarak hizmet etme imkanı elde ettik. Her yaş grubundan insanların sorunlarını çözebilmek için mahallelerde hanımlar lokalleri, emekli konakları, aile yaşam merkezleri, sağlık ocakları hizmete açıldı. Çocuklarımız için okullarımıza spor salonları, suni çim sahalar ve yine Selçuklu Belediyesi tarihinde ilk defa iki adet onaltı derslikli okulun yapımına başlandı.
 

Bu hizmetlerin yanında Türkiye ve Konya’ya örnek projelerin başlangıçlarına şahitlik ettik. Konya’nın en büyük parkı Kelebekler Vadisinin inşaatına başladık ve inşaatımız hızla devam ediyor. 2013 yılı içinde tamamlanmış olacak. Anadolu’nun en büyük kongre merkezi Selçuklu Kongre Merkezinin inşaat çalışmaları başladı, 2013 yılı sonuna yetiştirilmeye çalışılıyor. Yine çok önemli bir proje Otistik ve Dawn Sendromlu çocuklarımız için hazırlamış olduğumuz yaşam merkezinin proje faaliyetleri tamamlandı.2013 yılının başında temeli atılarak, çok kısa bir sürede tamamlanması hedefleniyor. Böylece her yaş grubundan insana hizmet etmeye çalışıyoruz.
 
Selçuklu Değerler Eğitimi (SEDEP)en önemli projemiz: Çünkü en önemli yatırım insana yapılan yatırımdır.
2012 yılında önemli fiziki projelere imza atarken en önemli yatırımın insana olacağını düşünerek çok önemli bir projeyi başlattık. Sedep (Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi). İlköğretim  ve ortaöğretimdeki  çocuklarımız için 8 temel belirlenerek bu konuda çocuklarımızın gelişimine katkı sağlıyoruz. Saygı, sorumluluk, özdenetim gibi konulardan her ay birini örnek göstererek 1 milyon 800 bin adet kitap çocuklarımıza, velilere ve öğrencilere sunuluyor. Özellikle velilerimizden bu konuda destek bekliyoruz. Her gün 15 dakikayı çocuklarımıza ayırarak fiziki imkanları gelişmiş, yaşam standardı artmış Selçuklu’da iyi insanların yetişmesine vesile olmalarını temenni ediyorum. Bu proje bizim en büyük projemiz. Çünkü en önemli yapılan insana yapılan yatırım.
 Önemli bir medeniyetin ismini taşıyan Selçuklu Belediyesi olarak tüm dünyada sıkıntı çeken kardeşlerimizin de yanında olmaya çalışıyoruz. Gazze  Beyt-Hanun belediyesi, kardeş belediyemize yapmış olduğumuz yardımlar geçtiğimiz haftalarda Filistinli kardeşlerimizin hizmetine sunuldu. Somali de ve Myanmar’da sıkıntı çeken Müslümanlara yardımlarda bulunduk ki şuan da Suriye’de kardeş şehrimiz  Hama’da Müslüman kardeşlerimiz ciddi problemler yaşıyorlar. Bu sorunun biran önce halledilmesini umuyor, Suriye rejimini kınıyoruz. Bu arada Başbakanlığımızın yürütmüş olduğu kampanyada Selçuklu Belediyesi olarak önemli desteklerde bulunuyoruz . Bosna Hersek Saray Bosna’da ecdad yadigarı bir Mevlevihane’nin restorasyon çalışmaları başladı ve 2013 yılının Nisan ayına yetiştirilmeye çalışılıyor. Hem Selçuklu’nun yaşam kalitesini arttırıyoruz ve ecdadımızın ismine yakışır bir şekilde tüm dünyada mazlumların yanında yer almaya devam ediyoruz. 2013 yılının öncelikle ilçemize, şehrimize ve tüm dünyadaki insanlara mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”    

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA