• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2013 huzur ve kardeşliğe vesile olsun
31 Aralık 2012 Pazartesi 15:03

'2013 huzur ve kardeşliğe vesile olsun'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, 2013 yılında başta terör belası olmak üzere yaşanan tüm sıkıntıların sona ermesini; tüm dünyada zulüm gören, sıkıntı çeken insanların huzur ve refaha erişmesini diledi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in yeni yıl mesajı şöyle:
“2012 yılını sevinçleri ve kederleriyle geride bırakıyor, yeni bir yıla daha yeni umutlarla giriyoruz.
Şehrimiz ve ülkemiz açısından yoğun bir gündemle geride bıraktığımız 2012 yılında başta Suriye, Myanmar, Filistin, Irak olmak üzere birçok coğrafyada yaşanan acılar ve zulümler hepimizin canını acıttı. Hem Konya’mızın, hem de ülke insanımızın tüm dünyada mağdur olanlara karşı gösterdiği duyarlılık bizleri memnun ederken; yaşanan tüm acıların sona ermesi, tüm dünyayı sevgi, barış ve hoşgörü ikliminin sarması en büyük temennimizdir.
Konya olarak marka değeri yüksek çok sayıda yatırımın yapıldığı ve başlatıldığı önemli bir yılı geride bıraktık. Yapılan yatırımlar, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Şeb-i Arus törenlerinde hizmete açılan, içinde Mavi Tünel, Bağbaşı Barajı ile Belediyemizin, ilçe belediyelerinin ve çok sayıda kurumun 904 milyon TL’lik hizmetleriyle doruk noktaya ulaştı.
Ülkemizin son yıllarda tüm dünyanın dikkatini çekerek ortaya koyduğu büyük gelişime paralel olarak şehrimiz de gelişiyor, güzelleşiyor. Belediye olarak 2012 yılında Bilim Merkezi, Yeni Stadyum, Tarihi Bedesten düzenlemesi, Kent Meydanı, Borsa Köprülü Kavşağı, 10 okula spor salonu gibi yatırımların yapımını başlatıp sürdürürken; şehrimize Mevlana Meydanı, Aslım Elektrik Üretim Tesisi, Yeni İl Halk Kütüphanesi, Bölge İstinaf Mahkemesi, Zindankale Katlı Otoparkı, Mor Şebeke, 56 adet tarihi eser restorasyonu, 23 adet yaya alt ve üst geçidi, 2 yeni hanımlar lokali gibi değerli eserleri kazandırdık.
Şehrimize 60 son model tramvayın kazandırılması ve 10 bin kişilik spor ve kongre merkezi ile ilgili ihalemizi gerçekleştirdik. Tüm bu eserlerin şehrimize hayırlı olmasını dilerken; 2013 yılında da hükümetimizin 2023 vizyonu çerçevesinde, şehrimizi geçmişi kadar büyük ve görkemli bir geleceğe hazırlamak adına büyük yatırımlara devam edeceğiz.
Yeni yılda ülkemizde başta terör belası olmak üzere yaşanan tüm sıkıntıların sona ermesini; tüm dünyada zulüm gören, sıkıntı çeken insanların huzur ve refaha erişmesini canı gönülden diliyorum.
Bu vesileyle, 2012 yılının şehrimiz, ülkemiz ve tüm dünya için kardeşliğe, huzura ve sevgiye vesile olmasını diler, tüm hemşehrilerimin ve ülkemiz insanının yeni yılını tebrik ederim.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA