• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2012de beklentilerin üzerine çıktık
01 Ocak 2013 Salı 15:06

'2012'de beklentilerin üzerine çıktık'

2012 yılında önemli yatırımları ilçeye kazandıran Karatay Belediyesi, 2013 yılında da aynı hızla hizmete devam ediyor.

Bir yılı geride bırakarak Karatay’a kazandırılan yatırımlar ile ilgili bir değerlendirme yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2012 yılında beklentilerinin hep üzerine çıktıklarını söyleyerek 140 Milyon TL olan 2012 bütçesine ek bütçe yaparak 172 Milyon TL ye çıkardıklarını söyledi. 150 Bin ton olan asfalt hedefini, hedefinde üzerine çıkarak 157 Bin tona ulaştıklarını belirten Hançerli, Karatay ve Konya’mız için çok önemli projeleri geçekleştirdiklerini dile getirdi. Bu hizmetlerden en önemlileri Konya’nın en büyük oto parkı Şems Katlı Otoparkını 6 ay gibi kısa bir sürede tamamladıklarını ifade eden Başkan Hançerli, Kongre ve Gençlik Merkezi temelinin atıldığını, toplu konutlar ve kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğini vurguladı. Hançerli 2012 yılında Semt polikliniği, Aziziye Kültür Merkezi, Aşkar Höyüğü Park ve Sosyal Donatı alanı gibi birçok hizmetin hem temel atma hem de açılışlarının gerçekleştiğinin altını çizerek devam eden alt yapı çalışmalarının da önemine değindi.

 2012 yılında aynı şekilde eğitim yatırımlarının da devam ettiğini dile getiren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesinin açılışı, 5 kapalı spor salonu temelinin atılması, 3 ana okulunun açılış safhasına gelmesi, 2 adet suni çim sahanın tamamlanması gibi okullarımıza ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ihtiyaç olan bir çok hizmeti kazandırdıklarının altını çizdi.

Karatay’da gerçekleşen bütçeyi ilçe nüfusuna bölündüğünde 2011 yılında bu rakam kişi başı 360 TL ‘lik bir harcama yapıldığını ve Türkiye genelinde metropol ilçeler arasında ilk 9 ‘a girdiklerini vurgulayan Başkan Hançerli, “ İnşallah 2012 yılında yine gerçekleşen bütçeyi nüfusa böldüğümüzde 465 TL ‘lik  bir rakam çıkıyor  ki bu rakam bizi Türkiye genelinde büyükşehir metropol ilçeleri arasında ilk 5 ‘e sokacak. Karatay değişiyor ve yenileniyor. Modern Karatay’ın ihyası noktasında bir taraftan Milletvekillerimiz, bir taraftan teşkilat mensuplarımız, bir taraftan da hemşerilerimizin bizi yönlendirmesiyle Karatay’ımız layık olduğu konuma geliyor” dedi.

2013 yılında ise özellikle İstiklal Harbi Şehitliği ve Mevlana Kültür Merkezi karşısında bulunan çöküntü alanının Kentsel Dönüşüme tabi tutularak Mevlana Müzesi çevresinde ticaret merkezleri, rekreasyon alanları, konaklama alanları ve toplu konut alanlarıyla Konya’nın ve Karatay’ın değişen yüzü konumuna geleceğinin altını çizen Hançerli, 2013 yılının Karatay’a Konya’ya ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni etti.

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA