• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2012 yılı için hedeflediğimiz programa ulaştık
04 Ekim 2012 Perşembe 14:46

'2012 yılı için hedeflediğimiz programa ulaştık'

Konya İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi Altyapı ve Ulaşım Daire Başkanlığının 3 aylık çalışma programı hakkında bilgi aldı. Başkanlığı bünyesinde yapılan çalışmaları anlatan Ramazan Şevik...

Konya İl Genel Meclisi, Ekim ayı toplantılarının 4. birleşiminde asfalt, yama, stabilize çalışmaları ve içme suyu projelerinde gelinen son noktayı İl Özel İdaresi Altyapı ve Ulaşım Daire Başkanı Ramazan Şevik’ten öğrendi. Biriminin Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında yoğun bir şekilde yürüttüğü faaliyetler hakkında Meclis’i bilgilendiren Şevik, asfaltta belirledikleri hedefe ulaşırken, yamada da “yama girmemiş asfaltımız kalmayacak” hedefine yaklaştıklarını söyledi.
ASFALT SEZONUNU BİTİREN EKİPLER YAMAYA
Daire Başkanlığına ayrılan bütçenin önemli bir kısmını asfalta ayırdıklarını dile getiren Şevik, “Ağır bir kış döneminden geçtik. Asfalt tahsisinde 30 km’lik bir değişiklikle bu yıl 565 km yerine 595 km yol asfaltladık. Müteahhitlerin 2 yolda iş bitimini geciktirmesi nedeniyle şu an bu yollarda çalışmalar devam ediyor. Hızlı tren çalışmalarında bozulan yolları da yaparak bu yıl ki asfalt programına ulaştık. Bütçemizdeki paranın tamamını harcayarak, sezonu kapattık” dedi.
Bu yıl gerçekleştirdikleri çalışmalarda en büyük sıkıntıyı yamada yaşadıklarını belirten Şevik, asfalt sezonunun kapanmasının ardından ekipleri yamaya yönlendirdiklerini, Ekim ayında havaların iyi gitmesiyle yamada da hedefe ulaşacaklarını söyledi. Yama çalışmalarının tamamlanmasıyla ekipleri Kasım ayında stabilize çalışmalarına sevk edeceklerini kaydeden Şevik, köylerdeki stabilize çalışmalarını da tamamlayacak, sezonu kapatacaklarını ifade etti.
HEDEFE ULAŞTIĞIMIZI GÖRMEK AZMİMİZİ ARTIRIYOR
Konya İl Özel İdaresi’nin altyapıya ayrılan 59 bin TL’lik bütçesinin tamamen kullanılarak, yüzde 100’e yakın gerçekleşme sağlanmasının önemli ve sevindirici bir gelişme olduğunu vurgulayan Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, “Bu yıl yapılan ihalelerde titiz davranıldı. Sadece Kulu ve Cihanbeyli’deki bazı yollarda itilaflar oldu, ancak bunlar aşıldı. Bu yolların da en kısa zamanda yapılmasını bekliyoruz. Biz ‘su gitmemiş, asfaltı yapılmamış köyümüz kalmayacak, köylümüzün ayağı çamurdan kurtulacak’ diye yola çıktık. Bu yolda hedefimize ulaştığımızı görmek, çalışma azmimizi artırıyor” şeklinde konuştu.
Altyapı ve Ulaşım Daire Başkanı Şevik’in sunumunun ardından İl Genel Meclisi Başkanı Selvi ve üyeler, bölgelerindeki yatırım ve projelerle ilgili sordukları sorulara cevap buldu. Konya İl Genel Meclisi, Ekim ayı toplantılarını 05 Ekim 2012 Cuma günü yapacağı 5. birleşim ile tamamlayacak. Saat 10.00’da başlayacak toplantıda komisyon raporları ile önergeler görüşülecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA