• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2011 Yılının Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları
01 Ocak 2012 Pazar 15:43

2011 Yılının ''Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları

Türkiye Yazarlar Birliği 2011 yılında ödüle lâyık görülen "Yılın yazar, fikir adamı ve sanatçıları"nı açıkladı. Deneme dalında yazarımız Reşit Güngör Kalkan, yılın yazarı oldu.

Türkiye Yazarlar Birliği 2011 yılında ödüle lâyık görülen "Yılın yazar, fikir adamı ve sanatçıları"nı açıkladı. Deneme dalında yazarımız Reşit Güngör Kalkan, yılın yazarı oldu.

tybodulTürkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı İbrahim Ulvi Yavuz, düzenlediği basın toplantısı ile 2011 yılında ödüle lâyık görülen "Yılın yazar, fikir adamı ve sanatçıları"nı açıkladı.

Ödüllerin tam bir hakkaniyet ve liyakat esasına göre değerlendirilerek tespit edildiğini belirten İbrahim Ulvi Yavuz, ödül sahiplerine ileriki günlerde açıklanacak bir zamanda belgelerinin takdim edileceğini söyledi.

 

Türkiye Yazarlar Birliği 2011 yılı yılın yazar, fikir adamı ve sanatçıları şöyle:

Mukadder Gemici Asla Pes Etme kitabıyla hikâyede, Arif Ay Şiirimin Şehirlerikitabıyla şiirde, Güray Süngü Kış Bahçesi kitabıyla romanda, Reşit Güngör KalkanGüzün Son Konuğu kitabıyla denemede, İhsan Fazlıoğlu Işk İmiş Her Ne Var Âlem’de kitabıyla Fikirde, Ahmet Özcan Türkiye’de Popüler Tarihçilik adlı kitabıyla araştırmada, Fatih M. Şeker Selçuklu Türklerinin İslâm Tasavvuru kitabıyla incelemede, Necip Tosun Modern Öykü Kuramı kitabıyla Edebi Tenkitte, Ülkü Özel Akagündüz Dost Şehirler Âşina Yüzler kitabıyla gezide, Fatih Yeşil Aydınlanma Çağında Bir Osmanlı Kâtibi Ebubekir Râtib Efendi (1750 – 1799) kitabıyla biyografide, Bülent Ata Atlar Geliyor kitabıyla çocuk edebiyatında ödüllendirilmişlerdir.

 

Nasuhi Güngör (Star Gazetesi) basın fikirde Salih Tuna (Yeni Şafak Gazetesi) Basın Fıkrada, Gülcan Tezcan (Star Gazetesi) basın röportajda ödüle değer bulunmuştur. Dergi yayıncılığında Aksiyon, elektronik yayıncılıkta dünyabizim internet sitesi, TV kültür programında Derkenar programı ile TRT, Sinemada Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi filmiyle yönetmen Onur Ünlü ödüllendirilmiştir. Halk Kültüründe Halk Kültürü çalışmalarına katkıları dolayısıyla Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğüne, kamu yayıncılığında TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı, özel yayıncılıkta Profil Yayınlarına kültür hayatımıza yaptıkları katkılar dolayısıyla ödüllendirilmişlerdir. Ayrıca, Ahmed Hatiboğlu Beste Külliyâtı kitabıyla Türkiye Diyanet Vakfı’na yayıncılık özel ödülü verilmiştir.

 

Türk Müziği alanında Ertuğrul Erkişi Safahattan Şarkılar albümü ile, Şehir kitaplarında Aynalı Kavak yazılarıyla Fahri Tuna, TV dizisi dalında Yamak Ahmet yapımı ile TRT ve radyo programı dalında Seyr FM’de Yaşayan Hatıralar programıyla Mahmut Bıyıklı 2011 yılı çalışmaları dolayısıyla ödüllendirilmişlerdir.

 

Ayrıca her yıl geleneksel olarak verilen Kültür Bilim ve Sanat hayatımıza verdikleri eserler ile hizmet etmiş kişilere verilen Üstün Hizmet Ödülleri bu yıl Nuri Pakdil, Prof. Dr. Süleyman Uludağ ve Prof. Dr. Ahmet Yaşar Ocak’a verilmiştir.

YORUMLAR
www.bekoservis.web.tr
mehmet
güzel
78.177.203.132
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA