• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2011 yılında 110 bin ton asfalt döküldü
18 Aralık 2011 Pazar 11:52

2011 yılında 110 bin ton asfalt döküldü

Havaların müsait olmasıyla birlikte asfalt çalışmalarını devam ettiren Karatay Belediyesi, Büsan 4 Sanayi Sitesinde yaklaşık 52 Bin 190 m² lik bir alanın asfaltını tamamladı.

Havaların müsait olmasıyla birlikte asfalt çalışmalarını devam ettiren Karatay Belediyesi, Büsan 4 Sanayi Sitesinde yaklaşık 52 Bin 190 m² lik bir alanın asfaltını tamamladı.

Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün Büsan 4 Sanayi Sitesinde yaptığı asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Belediye Fen İşleri Ekiplerinin çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, şehir merkezinde bulunan cadde ve sokaklarda asfaltlanacak yerlerin tamamına yakınının bitirildiğini söyledi. Hançerli; Sanayi Sitelerinde, iş yerlerinin asfaltına önem verdiklerini belirterek yaklaşık 12 Bin 525 Ton asfaltın sadece Büsan 4 Sanayi Sitesine döküldüğünü söyledi. Bundan önceki yıllarda Karatay Belediyesi olarak dökülen en fazla asfalt miktarının 76 Bin Ton olduğunu dile getiren Hançerli, 2011 yılında bir taraftan belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri diğer yandan ise müteahhit firma tarafından yapılan asfalt çalışmalarıyla birlikte 110 Bin Ton asfalt Karatay’a döküldüğünü vurgulayarak “Bu Karatay’ın kendi rekorudur” dedi. Sanayi sitelerine yapılan altyapı ve asfalt çalışmalarının özellikle müteşebbislerin işlerini kolaylaştırdığını ifade eden Başkan Hançerli, yapılan çalışmalar ile Karatay’ın daha modern bir görünüme kavuşturulmasını amaçladıklarını söyledi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2011 yılı bitmeden Karatay’a dökülen asfalt miktarını 120 Bin Tona ulaştırmak için çaba sarf ettiklerini belirterek altyapı çalışmalarının 2012 yılında da devam edeceğini söyledi. Özellikle Konya’nın en eski yerleşim birimi olan Karatay’da caddelerin ve sokakların genişletilmesi adına kamulaştırma çalışmalarının da sürdüğünü dile getiren Hançerli, yapılan çalışmalarla Karatay’da çok kısa sürede gözle görülür değişikliklere imza attıklarını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA