• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2011 bütçesi umut olacak
29 Kasım 2010 Pazartesi 15:27

2011 bütçesi umut olacak

Konya İl Genel Meclisi, Kasım ayı toplantılarında sona yaklaştı.. Bütçede en büyük pay yollara...
Konya İl Genel Meclisi, Kasım ayı toplantılarında sona yaklaştı. 20 gün boyunca yapılan toplantılarda Valilik makamından gelen bütçe onaylanırken, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun yaptığı çalışma ile 2011 bütçesinden en büyük pay, yol yapım ve bakım çalışmalarına ayrıldı

Konya İl Genel Meclisi, 2011 yılı bütçesini onayladı. Konya Valisi Aydın Nezih Doğan tarafından hazırlanarak İl Genel Meclisi’ne sunulan 2011 yılı Performans Planı, üyelerin oy birliğiyle kabul edildi.

Açılış ve yoklama ile başlayan İl Genel Meclisi’nin on dokuzuncu birleşiminde Konya’nın 2011 yılı bütçesi görüşülmeye başlandı. İki gün boyunca görüşülecek bütçede en büyük pay ise yol yapım ve bakım çalışmalarına ayrıldı.

2011 yılı performans programını hazırlayan Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporunu Komisyon Başkanı Mehmet Göksel okudu. Komisyon üyeleri ve İl Genel Meclisi ihtisas komisyonlarının teklifleri, idarenin görüşleri ile revize ederek hazırladıkları performans programının, Konya’ya hayırlı olmasını dileyen Göksel, iki gün boyunca kalem kalem oylanacak bütçe rakamlarının ilçelerin ihtiyaçlarına göre, adalet gözetilerek dağıtıldığını söyledi.

Göksel, “Konya İl Özel İdaresi 2011 yılı Performans programı, 2011 yılında yürütülecek faaliyetlerin belirlenmesinde, detaylı bir ön çalışma ve değerlendirme ile yapılmıştır. Hedef ve göstergelerin doğru ve tam olarak oluşturulması, mali yılsonunda hazırlanacak faaliyet raporu ile performans değerlendirmesine temel oluşturacağından, bu hedef ve göstergelerin mümkün olduğunca sağlıklı tespit edilmesine gayret edilmiştir” dedi.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nun 6 gün boyunca gece gündüz yaptığı çalışmalarla ilçelerin ihtiyaçlarının karşılanmasına azami özen gösterdiklerini dile getiren İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, enine boyuna yapılan görüşmelerde en büyük payın yol yapım ve bakım çalışmalarına ayrıldığı 2011 bütçesinde özellikle ikinci kat astar çalışmalarının ağırlık kazanacağını dile getirdi. 2011 yılında Köydes ödeneklerine de önemli katkı beklendiğine işaret eden Selvi, yol yapım çalışmalarının yanı sıra okul yapım, bakım ve onarımı, tarım faaliyetleri, sulama projeleri, fide ve asma aparatı dağıtımı, organik tarım, iyi tarım uygulamaları, Mevka projeleri, 112 Sağlık Merkezi ve mobese gibi projelerin de son derece önemli olduğunu belirtti.

2011 Yılı Performans Planı, uzun müzakereler sonrasında oy birliğiyle kabul edildi. On dokuzuncu birleşimin öğleden sonra yapılan ikinci oturumunda ise Konya İl Özel İdaresi’nin 2011 yılı bütçe tasarısı üzerindeki daire başkanlıklarına ait yatırım kalemleri tek tek onaylanmaya başladı. İl Genel Meclisi’nin 2011 yılı bütçesinin yatırım kalemleri üzerindeki oylama işlemi, 30 Kasım 2010 günü saat 10.00’da yapılacak yirminci birleşimle devam edecek.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ağaca çarparak hurdaya dönen otomobilden yaralı olarak kurtuldu
  • Komşusunu boş arazide av tüfeğiyle vurdu
  • KTO Karatay Üniversitesine, Yöntem’den ziyaret
  • Bu sezon Konyaspor'a ders olsun!
  • Aday adaylarından gövde gösterisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA