• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2010 yılında 8 projeyi halkımıza kazandıracağız
27 Temmuz 2010 Salı 12:38

'2010 yılında 8 projeyi halkımıza kazandıracağız'

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli 2010 yılı içerisinde yapılan ve yapılması planlanan hedeflerini açıklarken Karataya kazandırılacak projeleri değerlendirdi.
        Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; nüfusu 230 bine yaklaşan Karatay İlçesinin büyük bir ivme kazandığını ifade ederek, Karatay Belediyesi 2010 yılı yatırımlarının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Hançerli 2010 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi planladıkları sekiz yatırımlarının olduğunu ve bunlardan sadece Kapalı Yüzme Havuzu projesinin ihale aşamasında olduğunu ve 2010 yılı içerisinde temelinin atılarak 2011’de de faaliyete geçirilmiş olacağını söyledi.
Başkan Hançerli; parklarıyla, toplu konutlarıyla, pazar marketleriyle, genişleyen imar yollarıyla, yeşil alanlarıyla Karatay ilçesinin büyük bir değişim yaşadığını belirtti. İlk olarak Mevlana Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla yapılacak olan Keçeciler Pazar Yeri’nden bahseden Hançerli, gerçekleşecek olan diğer projeleri de tek tek sıraladı.
Başkan Hançerli; Keçeciler Pazar Yeri’nin yapımının bu yıl içerisinde tamamlanıp halkın hizmetine sunulacağını söyledi.
Bu projelerden bir diğerinin de; otoparkı, yeşil alanı ve havuzuyla komple bir tesis olacak olan Keçeciler Düğün Salonu olduğunu söyleyen Başkan Hançerli, buranın ihale edildiğini ve yapım aşamasında olduğunu belitti.
Yine Çatalhöyük Emekliler Konağı’nın temelinin atıldığını ve yapımının hızlı bir şekilde devam ettiğini sözlerine ekleyen Hançerli; diğer bir yatırımın Sedirler Sosyal Tesisleri olacağını ve bu tesisin içerisinde yer alacak olan düğün salonu, emekliler konağı, internet evi ve Konya’da bir ilk olacak olan taziye evi ile 750 metrekarelik geniş bir alana sahip komple bir tesis olacağını açıkladı.
Başkan Hançerli; ayrıca İstiklal Mahallesi’nde Ticari İş Merkezi’nin yapımının da devam ettiğini söyledi.
Başkan Hançerli; Karakulak Mahallesi’nde de 2 ayrı projelerinin olduğunu ve bunlardan ilkinin Olimpiyat Parkı’ndan sonra 2010 yılının en büyük yeşil alanı olacak, 15 Bin Metrekare alanda Karakulak Mahallesi ve civarına hitap edecek şekilde piknik alanı, havuzu ve çocuk oyun gruplarıyla Karataylılara hizmet verecek bir kompleks olacağını söyledi.
Diğer projenin de yine Karakulak Mahallesi’nde hem sosyal tesis hem de ticari alanların bulunduğu bir yatırım olacağını kaydeden Hançerli; Karatay’ın gelişmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini ve bu yıl içerisinde gerçekleşecek bu yatırımların Karatay’a hayırlar getirmesi dileklerinde bulundu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA