• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2010 Dünya Kupası takvimi
10 Haziran 2010 Perşembe 19:09

2010 Dünya Kupası takvimi

Kupada mücadele edecek ülkeler, grupları ve maç takvimleri
2010 Dünya Kupası, yarın ev sahibi Güney Afrika'nın Meksika ile 11 Haziran'da yapacağı maçla başlayacak ve tam bir ay sonra 11 Temmuz'da oynanacak final maçıyla sona erecek.
Kupa'nın ilk etabında 32 ülke, (A), (B), (C), (D), (E), (F), (G) ve (H) olmak 8 grupta ilk ikiye girmek için mücadele edecek ve daha sonra ikinci tur, çeyrek final, yarı final, üçüncülük ve final maçları oynanacak.
Kupa mücadelesi verecek ülkeler, grupları ve maç takvimi şöyle;

A GRUBU
--------
GÜNEY AFRİKA
MEKSİKA
URUGUAY
FRANSA

11 Haziran: Güney Afrika - Meksika
11 Haziran: Uruguay - Fransa
16 Haziran: Güney Afrika - Uruguay
17 Haziran: Fransa - Meksika
22 Haziran: Meksika - Uruguay
22 Haziran: Fransa - Güney Afrika

B GRUBU
--------
ARJANTİN
NİJERYA
GÜNEY KORE
YUNANİSTAN

12 Haziran: Arjantin - Nijerya
12 Haziran: Güney Kore - Yunanistan
17 Haziran: Arjantin - Güney Kore
17 Haziran: Yunanistan - Nijerya
22 Haziran: Nijerya - Güney Kore
22 Haziran: Yunanistan - Arjantin

C GRUBU
--------
İNGİLTERE
ABD
CEZAYİR
SLOVENYA

12 Haziran: İngiltere - ABD
12 Haziran: Cezayir - Slovenya
18 Haziran: Slovenya - ABD
18 Haziran: İngiltere - Cezayir
23 Haziran: Slovenya - İngiltere
23 Haziran: ABD - Cezayir

D GRUBU
--------
ALMANYA
AVUSTRALYA
GANA
SIRBİSTAN

13 Haziran: Almanya - Avustralya
13 Haziran: Sırbistan - Gana
18 Haziran: Almanya - Sırbistan
19 Haziran: Gana - Avustralya
23 Haziran: Avustralya - Sırbistan
23 Haziran: Gana - Almanya

E GRUBU
--------
HOLLANDA
JAPONYA
KAMERUN
DANİMARKA

14 Haziran: Hollanda - Danimarka
14 Haziran: Japonya - Kamerun
19 Haziran: Hollanda - Japonya
19 Haziran: Kamerun - Danimarka
24 Haziran: Danimarka - Japonya
24 Haziran: Kamerun - Hollanda

F GRUBU
--------
İTALYA
PARAGUAY
YENİ ZELANDA
SLOVAKYA

14 Haziran: İtalya - Paraguay
15 Haziran: Yeni Zelanda - Slovakya
20 Haziran: Slovakya - Paraguay
20 Haziran: İtalya - Yeni Zelanda
24 Haziran: Slovakya - İtalya
24 Haziran: Paraguay - Yeni Zelanda

G GRUBU
--------
BREZİLYA
FİLDİŞİ SAHİLİ
KUZEY KORE
PORTEKİZ

15 Haziran: Fildişi Sahili - Portekiz
15 Haziran: Brezilya - Kuzey Kore
20 Haziran: Brezilya - Fildişi Sahili
21 Haziran: Portekiz - Kuzey Kore
25 Haziran: Kuzey Kore - Fildişi Sahili
25 Haziran: Portekiz - Brezilya

H GRUBU
--------
İSPANYA
ŞİLİ
HONDURAS
İSVİÇRE

16 Haziran: Honduras - Şili
16 Haziran: İspanya - İsviçre
21 Haziran: Şili - İsviçre
21 Haziran: İspanya - Honduras
25 Haziran: Şili - İspanya
25 Haziran: İsviçre - Honduras

İKİNCİ TUR
-----------
26 Haziran: (A) Grubu Birincisi - (B) Grubu İkincisi (49)
26 Haziran: (C) Grubu Birincisi - (D) Grubu İkincisi (50)
27 Haziran: (D) Grubu Birincisi - (C) Grubu İkincisi (51)
27 Haziran: (B) Grubu Birincisi - (A) Grubu İkincisi (52)
28 Haziran: (E) Grubu Birincisi - (F) Grubu İkincisi (53)
28 Haziran: (G) Grubu Birincisi - (H) Grubu İkincisi (54)
29 Haziran: (F) Grubu Birincisi - (E) Grubu İkincisi (55)
29 Haziran: (H) Grubu Birincisi - (G) Grubu İkincisi (56)

ÇEYREK FİNAL
-------------
2 Temmuz: 53. maçın galibi - 55. maçın galibi (57)
2 Temmuz: 49. maçın galibi - 51. maçın galibi (58)
3 Temmuz: 50. maçın galibi - 52. maçın galibi (59)
3 Temmuz: 54. maçın galibi - 56. maçın galibi (60)

YARI FİNAL
-----------
6 Temmuz: 57. maçın galibi - 59. maçın galibi (61)
7 Temmuz: 58. mazın galibi - 60. maçın galibi (62)

ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI
---------------
10 Temmuz: 61. maçın mağlubu - 62. maçın mağlubu

FİNAL
------
11 Temmuz: 61. maçın galibi - 62. maçın galibi
YORUMLAR
saat
mert gert
peki bu maçların programlarının yanlarına saatlerini de yazsaydınız daha güzel olmaz mıydı?
188.38.172.209
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA