• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2002den günümüze Konya
12 Mayıs 2011 Perşembe 11:29

2002'den günümüze Konya

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, seçim çalışmalarıyla ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında..

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, seçim çalışmalarıyla ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında 25 Nisan'da başlayan seçim faaliyetlerinin artarak devam ettiğini ve Seçim Koordinasyon Merkezimiz (SKM) tarafından hazırlanan programlar kapsamında zamanı ve kaynakları en iyi ve en verimli şekilde kullanarak, tabiri caizse ilçe ilçe, belde belde, köy köy gidilmedik yer, çalınmadık kapı bırakmamak üzere seçim çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

“Prensip olarak birlik ve beraberliği ön planda tutan bir anlayışla; başta Konya’dan aday gösterilmesinden gurur duyduğumuz Sayın Bakanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere, AK Parti Teşkilat mensuplarımız, milletvekillerimiz, milletvekili adaylarımız, milletvekili aday adaylarımız, gençlik ve kadın kollarımız, belediye başkanlarımız, il genel ve belediye meclisi üyelerimiz, partimize gönül veren hemşehrilerimizle partimizin hizmetlerinin devamı için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diyen Sorgun sözlerine şöyle devam etti;

“3 merkez ve 28 taşra ilçemizde 3 haftadır yoğun bir şekilde sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında halkımızın teveccühüyle karşılaştığımızı memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Bu çalışmalar kapsamında Sayın Bakanımızın katılımlarıyla 3 ilçemizde mitingler gerçekleştirilmiş, ilçe ve belde ziyaretlerinde bulunulmuş, bakanımızdan ayrı olarak 75 belde ve 250 köye yapılan programlarda esnaf, ev, hastane ve sanayi ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Sayın Bakanımızın tüm ilçelere gerçekleştireceği ziyaretler de Seçim Koordinasyon Merkezimiz tarafından planlanmıştır.

Çalışmalarımızı büyük bir nezaketle sürdürmeye gayret ediyoruz. Farklı partilerin temsilcileriyle karşılaştığımız zaman birbirimize başarılar diliyoruz. Seçim çalışmalarında seviyeli yarışın sembol şehri Konya olması için çaba sarf ediyoruz. Bütün partiler arasında tabiri caizse barış içerisinde bir yarış devam ediyor. Gayet güzel bir çalışma var. Bu basına da bu şekilde yansıyor. AK Parti olarak biz diğer siyasi partilerin yanlışıyla ya da doğrusuyla ilgilenmiyoruz. Kendi yaptıklarımızı ve 2023 vizyonumuzu anlatıyoruz. Kaldı ki AK Parti’nin çok konuşması da gerekmiyor. Sadece yaptıklarımızı anlatsak yeter, diyoruz.”

“Halkımızla paylaştığımız ‘Konya’da Fark Ortada’ insörtlerinde de yer alan bu çarpıcı bilgiler sizlerin de dikkatini çekecektir” diyen Sorgun’un Konya ile ilgili paylaştığı bilgileri şu şekilde sıraladı;

-2002 yılında Konya’daki ambulans sayısı 14 iken 2010 yılında 1 hava ambulansıyla birlikte 111 ambulans sayısına ulaşılmıştır.
-2002 yılına kadar 30 kilometre olan duble yol 2010 yılında 867 kilometreye ulaşmıştır.
-Türkiye’de hızlı tren yatırımı ilk defa iktidarımız döneminde başlamış olup, Konya-Ankara arası hızlı tren seferleri önümüzdeki günlerde başlayacaktır.
-2002 yılına kadar Konya’nın 100 yıllık rüyası Mavi Tünel’le ilgili hiçbir somut adım atılmamışken 2010 yılı itibariyle 584.9 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirilmiştir.
-2002 yılı itibariyle Konya’nın genel bütçedeki payı 220 milyon TL/Yıl iken 2010 yılında 1.101 milyar TL/Yıl olmuştur.

Hizmetlerinden dolayı Konya milletvekillerine teşekkür eden Sorgun 12 Haziran seçimlerinin Türkiye’de ve Konya’da yakalanan istikrarın ve büyümenin devam etmesi için önemli bir tarih olduğunu belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA