• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2002 öncesi yaşanan sıkıntıları en çok kadınlar çekti
20 Mayıs 2011 Cuma 14:23

2002 öncesi yaşanan sıkıntıları en çok kadınlar çekti

AK Parti Konya Milletvekili Adayları Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Dr. Abdullah Ağralı ve Gülay Samancı, merkez ilçelerde seçim çalışması yaparak Konyalılardan destek istedi.

AK Parti Konya İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) tarafından hazırlanan programlar çerçevesinde Dışişleri Bakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Harun Tüfekçi, Hüseyin Üzülmez ve Rahim Türk Derbent ve Hüyük’te, Mustafa Baloğlu Akşehir’de, Abdullah Ağralı Meram’da, Mustafa Kabakçı Karatay’da, Gülay Samancı ve İlhan Yerlikaya da Selçuklu’da seçim çalışması yaptı.

Samancı ev ev dolaştı kadınlardan destek istedi

Selçuklu’da ilçe teşkilatı kadın kolları yönetim kurulu üyeleri ile ev ev dolaşarak kadın seçmenden 12 Haziran için destek isteyen AK Parti Konya Milletvekili Adayı Gülay Samancı, ziyaretleri boyunca büyük ilgi gördüklerini söyledi.

Gülay Samancı; “2002 yılı öncesi yaşanan sıkıntıları en çok kadınlarımız çekti”

Özellikle birkaç gündür il ve ilçe kadın kolları yönetimi ile ev ev dolaşarak destek istediklerini ve Konyalı kadınların AK Parti’ye olan teveccühlerinin çok güzel olduğunun altını çizen Samancı şunları söyledi; “AK Parti, 8,5 yılda çok şey başardı. Karşılaşılacak her türlü sosyal riske karşı güvence veren bir sistem oluşturdu. Gelir dağılımındaki adaletsizliğin önüne geçti. Yoksulluğu, hizmet eksikliğini ve barınma ihtiyacını gidermek için Türkiye Cumhuriyeti tarihinde olmayan sosyal projeleri hayata geçirdi. Her türlü ayrımcılığa karşı önlem aldı ve almaya da devam edecek. Bugün, yoksul olan insanların sürekli takibi yapılıyor, ihtiyaçları gideriliyor. 2002 öncesi yaşananların en büyük sıkıntısını kadınlarımız çekmiştir. Bugün o sıkıntılardan bahsetmek mümkün değildir. Yapılanlardan kadınlarımız da çok memnun. Şimdi destek vermekle kalmayıp ‘Allah sizi başımızdan eksik etmesin’ diye dua ediyorlar” dedi.


Prof. Dr. İlhan Yerlikaya Tekstil Pazarı’nı ziyaret etti

Selçuklu’da AK Parti’ye 12 Haziran için destek isteyen bir diğer aday da Prof. Dr. İlhan Yerlikaya’ydı. AK Parti İl ve İlçe Teşkilatı yönetimi ile Tekstil Pazarı esnafı ile bir araya gelen Yerlikaya, esnafı dinledi ve sık sık not aldı.

Yerlikaya; “İmalatçı istikrar için AK Parti diyor”

Bölgedeki imalathaneleri gezen Yerlikaya; “Bugün Tekstil Pazarı’ndayız. Esnafımız ile bir araya geldik ve destek istedik. İyi sonuçlar alacağımızı umuyoruz. Çünkü gerek vatandaşımız gerekse de esnafımız, yarınından memnun. İstikrarlı bir durum var Türkiye’de. Bu durum en çok da imalatçılarımızı memnun ediyor. Çünkü önlerini göremeyen esnaf yatırım yapamaz üretemez. Bakın 2001’de IMF’ye olan borcumuz 25,5 milyar dolar iken bugün 5 milyar dolara düştü. 2001’de enflasyon yüzde 68 iken bugün 4,8. 2001’de 25 milyar dolar olan ihracatımız 2011’de 114 milyar dolara yükseldi. Yıllık ekonomimiz 2001’de maalesef yüzde 9,4 küçülürken; 2011’e geldiğimizde yüzde 8,9 büyüme sağladı. Yine kişi başına düşen milli gelirimiz 2001’de yalnızca 3 bin dolarken bugün 10 bin dolar. Merkez Bankası rezervi 22 milyar dolardan 82 milyar dolara yükseldi. Türkiye’de 2001’de gecelik faiz oranı 7500’lerde iken bugün yalnızca yüzde 6,25. Onun için de Esnafımız AK Parti’nin bir kez daha tek başına iktidar olmasından yana” şeklinde konuştu.

Dr. Abdullah Ağralı esnaf ve STK’lar ile bir araya geldi

Merkez ilçede seçim çalışmalarını yürüten AK Parti Konya Milletvekili Adayı Dr. Abdullah Ağralı da Meram’da destek istedi. Meram’da vatandaş ve bölge esnafını ziyaret eden Ağralı, gördüğü ilgiden bir hayli memnundu.

Esnaf ziyaretinin ardından Türk Anadolu Vakfı’nı da ziyaret eden Abdullah Ağralı, vakfın çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra Konya Muhtarlar Derneği’ne geçti. Burada muhtarlarla bir araya gelen Dr. Ağralı, seçimlerde gösterdikleri çabadan dolayı muhtarlara teşekkür etti.

Ağralı; “İlk kez AK Parti’ye oy vereceğim diyen çok fazla”

Seçim çalışmalarını değerlendiren AK Parti Konya Milletvekili Adayı Dr. Abdullah Ağralı, daha önce başka partilere oy veren birçok vatandaşın bu yıl AK Parti’yi destekleyeceklerini söyledi. Ağralı; “Bugün Meram İlçe Teşkilatımız ile birlikte Meram’da vatandaş, esnaf ile sivil toplum kuruluşlarımız ile bir araya geldik. AK Parti’ye ve Başbakanımıza karşı büyük bir sevgi var. Daha önce başka partilere oy verip de bu yıl AK Parti’yi destekleyeceklerini söyleyenlerin sayısı çok fazla. Bu bizi çok memnun ediyor. Ama rehavete de kapılmamıza neden olmuyor. Biz son güne kadar çalışacağız” dedi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Dr. Seyit Karaca başkanlığa devam ediyor
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Erkon döküm, yılda 12 bin ton demir işliyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA