• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
200 Bin kişiye tutuklama
21 Ocak 2010 Perşembe 09:13

200 Bin kişiye tutuklama

Çetin Doğan cuntası, darbeye direnebilecek 200 bin kişiyi Şükrü Saraçoğlu ve Burhan Felek statları ile Ümraniye Netaş tesislerine doldurmayı planlamış.
Sıkıyönetim komutanı Doğan

Trafa’ın dün yayımladığı Çarşaf, Sakal, Oraj ve Suga planları ile kaos hedefleyen cuntanın nihai amacı 11 sayfalık balyoz planında yazılı. Planda sıkı yönetim komutanı olarak Çetin Doğan’ın adı var.

Bir daha hortlamamak üzere

Planın maksadı, laik düzenin işlemesine mani olan sebepleri bir daha hortlamamak üzere ebediyen ortadan kaldırmak. Planın dört aşaması var: Hazırlık, harekat ortamının şekillendirilmesi, icra ve yeniden yapılanma.

Gömülü mühimmat çıkarılsın

Darbenin icra safhasında, toprak altında gömülü mühimmatın da derhal çıkartılması isteniyor: Harekatta kullanılmak üzere idhar –yığınak – noktalarıda depolanan mühimmat planlandığı şekilde dağıtılacak.

Balyoz Planı’ndan: AK Parti ve işbirlikçileri saf dışı bırakmak için resmi ve gayri resmi yurtseverler acilen seferber edilecek.

LAHİKA-2: 843 kişilik yurtseverler listesi

2003’te planlanan darbe sırasında hükümeti tavsiye etmek için başta Silahlı Kuvvetlerin imkan kabiliyetleri olmak üzere maddi ve manevi tüm güçlerin kullanılması planlanıyor. Bu amaçla darbe öncesi ve sonrasında görev alacak İstanbul ve çevresinde yaşayan ordu ile bağlantılı 843 kişinin isimleri tek tek sıralanıyor.

Yeniden Türkçe ezan

Balyoz Planı’ndan Cumhuriyet’in aşındırılan tüm kazanımları tekrar yerleştirilecek. Türkçe ezan dahil tüm ulusal değerlerimiz hayata geçirilerek Arap ve Kürt unsurların zararları giderilecek.

Gazeteciler gözaltına alınacak

Darbecilerin hedefinde demokrat görüşleriyle bilinen 36 gazeteci var.

Gözaltına alınacak gazeteciler: Mehmet Altan, Ahmet Altan, Etyen Mahçuplan, Murat Belge, Perihan Mağden, Hrant Dink, Nazlı Ilıcak, Mustafa Karaalioğlu, Umur Talu.

Planda, 'Harekata Kamuoyu Desteği Sağlanmasında Faydalanılacak Medya Mensupları' başlığı adı altında 137 gazetecinin isimleri de yer alıyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA