• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 milyon TLlik destek için toplantılar sürüyor
24 Ocak 2013 Perşembe 13:54

20 milyon TLlik destek için toplantılar sürüyor

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) 2013 yılında vereceği 20 milyon TLlik destek için bilgilendirme toplantılarını sürdürüyor.
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) 2013 yılında vereceği 20 milyon TL’lik destek için bilgilendirme toplantılarını sürdürüyor.
Mali Destek Bilgilendirme Toplantıları kapsamında Konya Ticaret Odası’nda bölgenin rekabet gücünün artırılması ve turizme yönelik küçük ölçekli altyapı mali destek programları tanıtıldı. Tanıtım toplantısında açılış konuşması yapan MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman, toplamda 20 milyon TL’lik destek verileceğini altını çizdi. 14 milyon TL’lik kısmın KOBİ’lere yönelik olarak çıkıldığını belirten Akman, “Bölgede öne çıkan sektörler itibariyle makine, otomotiv, savunma sanayi, tasarım teknolojileri ve yenilenebilir enerji alanındaki yararlanıcılar proje verebilecekler. 6 milyon TL’lik desteğin verileceği turizme yönelik küçük altyapı mali destek programlarında ise kar amacı gütmeyen belediye, özel idare vb. yararlanıcılar proje verebilecek” dedi.
Toplantıda konuşan Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk de, Konya’nın genel anlamda tarım ve sanayide güçlü olduğunu fakat hizmetler sektöründe kendi potansiyeline ulaşmamış bir şehir olarak göründüğünü belirterek, Mevlana Kalkınma Ajansı’nın yaptığı çalışmalarla buna altyapı oluşturduğunu belirtti.
Toplantıda ayrıntılı bir sunum yapan Mevlana Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi uzmanlarından Fatih Yalçın alternatif turizm noktasında Konya ve Karaman’da turistlerin konaklama sürelerinin artırılması gerektiğini belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeleri Konya'da
  • Konya'da Hız kurbanı olan Rabia'nın ağlatan 'Afrin' mektubu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA