• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2. el otomobilde fiyatlar
08 Mayıs 2010 Cumartesi 11:51

2. el otomobilde fiyatlar

Sabit plaka uygulamasından vazgeçilmesi ikinci el oto piyasası piyasasında olumlu karşılanırken, yeni sistemin henüz oturmaması yüzünden baharla birlikte gelen hareketliliğin yavaşladığı bildirildi.
İkinci el araçların noter kanalıylasatışınailişkin yönetmelikte düzenlenen, araç plakasının değiştirilemeyeceğine ilişkin hükmün kaldırılması, ikinci el otopiyasasındaolumlu karşılanırken,yenisisteminhenüz oturmaması yüzündenbaharlabirlikte gelenhareketliliğinyavaşladığı bildirildi.

Bursa İkinci El Oto Galericileri Çarşısı (Oto-Koop) Başkanı Sebahattin Seyit, yaptığı açıklamada, ikinci el araçsatışlarındatescilişlemlerininnoterler tarafından yapılmasına ilişkin uygulamanın 1Mayıs'ta başladığını anımsatarak,yeniuygulamanın hem satan hem de alan için büyükkolaylıkgetirdiğini söyledi.

Seyit, zaman ve gider açısından dakolaylıkvetasarrufsağlayan uygulamanın, bugün için noterler ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasındaki veri alış-verişinde yaşanan sistem uyuşmazlığı yüzünden büyük zaman kayıplarınayol açtığını vurguladı.

Devirişlemiyaptırmak isteyen vatandaşların, noterlerdeuzunsüre beklemek zorunda kaldıklarına dikkati çeken Seyit, ''Sistemdekisorun, vatandaşın noterlerdeuzunsüre beklemesine yol açıyor. Bu yüzden alım satımişleminierteleyenler var.Sistemdekiağırlık,baharhareketliliğinide yavaşlattı'' dedi.

''PERT'' ARAÇLARA DİKKAT

Seyit, sigorta şirketlerinin pert araçları yaptırdıktan sonra tekrar piyasaya sürdüğünü iddia ederek, bu araçların bir şekilde ikinci elpiyasasındadöndüğünü belirtti.

İkinci el oto galericilerinin bir şekilde edindikleri bu araçları satmakta zorlandıklarına işaret eden Seyit, ''Sigortaşirketleri satıyor ama bu araçlara bir dahasigortayapmıyor. Banka da kredi vermediği için galericiler satamıyor'' dedi.

Bursa Oto-Koop'ta bazımarkave modellerin 2. elfiyatlarışöyle: 

kullan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA