• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2 bin 500 köye 250 bin kitap
24 Şubat 2011 Perşembe 15:16

2 bin 500 köye 250 bin kitap

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Denizbank işbirliğiyle yürütülen ''2 bin 500 Köye 250 Bin Kitap Kampanyası'' çerçevesinde Konya'ya tahsis edilen kitapların dağıtımı gerçekleştirildi.
     Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Denizbank işbirliğiyle yürütülen ''2 bin 500 Köye 250 Bin Kitap Kampanyası'' çerçevesinde Konya'ya tahsis edilen kitapların dağıtımı gerçekleştirildi.
     Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen dağıtım törenine, İl Tarım Müdür Vekili Bülent Alparslan, Denizbank Orta Anadolu Bölge Satış Müdürü Emre Türker ve çok sayıda köy danışmanı katıldı.
     İl Tarım Müdür Vekili Bülent Alparslan, Türkiye'de tarımın çok önemli olduğunu, tarımı en iyi şekilde yapmak için tekniğinin iyi bilinmesi gerektiğini söyledi.
     Dağıtılan kitapların çiftçilere çok faydalı olacağını vurgulayan Alparslan, şunları kaydetti:
     ''Proje kapsamında dağıtılan kitaplar sayesinde çiftçilerimiz daha da bilinçlenecek. Önümüzdeki yıllarda dünyada en stratejik ürün gıda olacak. Dünyada gıda fiyatlarının nasıl düşürüleceği konularında görüşmeler yapılıyor. Biz de tarım konusunu çok iyi düşünüp ileriye dönük plan ve projeler yapmalıyız. Her yıl 73 milyon vatandaşımızı ve ülkemize gelen 30 milyon turisti doyuruyoruz. Denizbank tarıma finans konusunda önemli desteklerde bulunuyordu. Bu proje kapsamında dağıtılan kitaplarla çiftçilerimiz bilmedikleri konuları kitaplar sayesinde öğrenecekler. Sürdürülebilirliği sağlamak için yaptığımız işi tekniğine uygun yapmamız gerekiyor.''
     Denizbank Orta Anadolu Bölge Satış Müdürü Emre Türker de tarıma verdikleri finansal desteğin yanı sıra üreticilere sosyal hayatlarında da destek vermek için böyle bir proje geliştirdiklerini belirtti.
     Üretimi daha verimli yapabilmek, üreticilerin bilinçlendirilmesine katkı sağlamak için çalıştıklarını dile getiren Türker, ''Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğümüz yoğun faaliyetler, yenilikçi ürünlerimiz ve sosyal sorumluluk projelerimizle Türk çiftçisinin gelişmesine, bilinçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz'' dedi.
     Program sonunda çiftçi danışmanlarına ve muhtarlara kitap dağıtımı gerçekleştirildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA