• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1970li yıllardaki Türkiyeyi hatırlayın
17 Temmuz 2011 Pazar 18:57

'1970'li yıllardaki Türkiye'yi hatırlayın'

Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, 2004 yılında Türkiye'de 374 olan tekvando antrenör sayısının bugüne gelindiğinde 3 binleri geçtiğini söyledi.
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, 2004 yılında Türkiye'de 374 olan tekvando antrenör sayısının bugüne gelindiğinde 3 binleri geçtiğini söyledi.
Metin Şahin, Tekvando Federasyonu'nun 2011 yılı faaliyet programı arasında yer alan ve Beyşehir'de açılan birinci, ikinci ve üçüncü kademe tekvando antrenörü yetiştirme kurslarının açılışında yaptığı konuşmada, tekvandonun Türkiye'de futboldan sonra en fazla lisanslı sporcuya sahip bir branş olduğunu belirtti. Tekvando Federasyonu olarak 2004 yılında 375 iken bugün tekvando antrenör sayısının Türkiye'de 3 binleri geçtiğini vurgulayan Şahin, kursa katılan antrenör adaylarına hitaben yaptığı konuşmada,"Türk gençliğini spora, onların sadece sportif amaçla büyütülmesi değil, aynı zamanda ülkesini seven, ülkesi için canını verebilecek, ülkesi için her türlü fedakarlığı yapabilecek, yetişmiş iyi bir vatandaş modeli yetiştiren ve onlara hedef veren önemli kişiler sizlersiniz. Buradan yola çıkarak, hareketlerimizi, saygımızı, davranışımızı ve disiplinimizi kontrollü bir şekilde yapmalıyız. Birbirimizi sevmeli, saygı duymalıyız ki, bu çocuklar bizleri model olarak alsınlar, onlar da bizim gibi insan olsunlar" dedi.

Türk ordusunun disiplini ile dünyada takdire şayan bir ordu olduğunu her zaman söylediğini ifade eden Şahin, tekvando antrenörlerinin hedefleri içerisinde çok önemli insanlar olduğunu da vurgulayarak, "Önce ahlak, disiplin, birbirine sevgi ve saygı ve zaten bunun içinde olan tekvando prensibinin uygulanması ki, bu zaten bizim geleneğimize inancımıza uyuşuyor, benzeşiyor. İnşallah o devam edecek. Sizler de bunun benzeri bir ordu gibi ama yanlış anlaşılmasın, biz hani bir ülkeyi fethetmeye gitmeyeceğiz; sadece marşımızı çaldırıp, bayrağımızı göndere çektireceğiz. Bakın nerelerden nerelere geldik. 1970'li yılları bir hatırlayın, müstemleke bir ülke gibi, garip bir ülke. Gidiyorsun bir özenti Avrupa'ya, bizi tanımazlar, bize ikinci, üçüncü sınıf insan muamelesi yaparlar ve bugün gelinen noktaya baktığımızda, Türkiye olarak dünyanın her tarafında aranan, izlenen, hayretle takip edilen bir ülke haline geldik. Hiçbir zaman kendimizi küçümsemedik, hayretle seyredilen, dünyanın en iyi sporcusunu yetiştiren o İstiklal Marşı çalınırken, bütün dünyanın saygıyla ayakta beklediği bir ülke haline geldiysek, burada sadece bizim değil, bizi yönetenlerin, bize yön verenlerin çok büyük farkı var. Hepsinden Allah razı olsun. Bu ülke hepimizin. Ailemizden, çoluğumuzdan çocuğumuzdan fedakarlık yaparak eğer bu ülke için çalışıyorsak, bunun karşılığı demek ki geliyor. Avrupa'da, Ortadoğu'da, dünyanın her tarafında Türkiye'den bahdesiliyorsa, fedakarlıklar neticesinde bahsediliyor" şeklinde konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış ise, tekvando sporunun ne kadar önemli bir spor olduğunu bilen siyasetçilerden olduklarını belirterek, Türkiye Tekvando Federasyonu'nun da en başarılı federasyonlardan bir tanesi olduğunu söyledi. Akış, "Göğsünüzdeki ay yıldızı dünyada kimlere gösterdiğinizi ve ne zaman birinci sırada yer almasını sağladığınızı iyi bilenlerdeniz. Ben spora sabah akşam 24 saat ayırıp emek veren başta federasyon başkanımız olmak üzere hem katkılarınız, hem de yetiştirdiğiniz çocuklarınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Tekvando sporunun arkasında siyasi irade olarak, bir kardeşiniz olarak benim olduğumu ve siyasi iradenin de tekvandonun arkasında duracağına, siz o bayrağı yücelttikçe emin olunuz. Her başarının arkasında olduğumuz gibi tekvandonun da arkasındayız" diye konuştu.

Antrenör kursu açılış programına AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Tekvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Elçin, Beyşehir Kaymakamı Cumali Atilla, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, SÜ Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Ramazan Göral, İlçe Emniyet Müdürü Nedim Özata, tekvando antrenörleri katıldı. Konuşmaların ardından Federasyon Başkanı Metin Şahin ve beraberindeki protokol mensupları kursa katılan tekvando antrenörlerine kendi elleriyle tepsilerle baklava ikramında bulundu. Beyşehir'deki kursa 300'ün üzerinde antrenörün katıldığı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA