• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
193. haftada gündem siyasette ahlak
21 Mayıs 2011 Cumartesi 19:23

193. haftada gündem 'siyasette ahlak'

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu üyeleri, 193üncü kez Kayalıpark'ta bir araya geldi. Platform üyeleri bu hafta 3 farklı konuyu gündeme taşıdı

193’üncü haftada da yine aynı yer ve saatte bir araya gelen Konya İnanç Özgürlükleri Platformu üyeleri, özgürlük yolundaki kararlılıklarını bir kez daha ortaya koydu. Haftanın açıklamasını Ersoy Kağnıcıoğlu yaptı.
 
Siyasette ahlak konusuna değinen Kağnıcıoğlu, "Toplumun önünde olan birileri, fahşâyı en üst perdeden icra ederken, birileri de bunun tecessüsüne, ifşasına ve siyasi malzeme oluşuna pek hevesli gözükmekteler. Bir başkaları özel hayat iddialarıyla fahşâyı aklamaya, tertemiz kılmaya çalışmaktalar. Toplumun bir kesimi de bu günah sarmalına tepkisiz kalmakta. Biz bu Fahşâ örgüsünün her türlüsünü tel’in ediyor, Allah’ın ahlak sınırlarına geri dönülmedikçe ve onun engelleyici, edeplendirici hukukuna tabi olunmadıkça toplumun bu bataktan kurtulamayacağını açıkça, bir kez daha ilan ediyoruz." dedi.

Kağnıcıoğlu, Kültür Bakanlığı tarafından davet edilen İsrail “Cameri” tiyatro topluluğunu da eleştirdi.

Ahlaki yozlaşmanın ötesinde, kültürel yozlaşmada da kontrol edilemeyecek bir duruma gelindiğini öne süren Kağnıcıoğlu, "Kültür bakanlığınca davet edilen İsrail ‘’Cameri’’ tiyatro topluluğu, işgal ve baskılar sürerken ülkemize hangi kültürel katkıyı sağlayacak merak edilmektedir. Henüz şehitlerimizin kanı kurumamışken bu katil terör devletinin komedisine ne kadar gülünür? Gülünç duruma düşen sadece Kültür Bakanlığıdır... Hem bu işgalci tiyatro grubunu hem de onları ülkemize davet eden Kültür Bakanlığını şiddetli bir şekilde tel’in ediyoruz." şeklinde konuştu.

İsrail’in, Özgür Filistin’e geri dönüş için yürüyüş yapanları, Ürdün polisini kullanarak engellediğini ve 20 kişinin ölümüne sebep olduğunu öne süren Kağnıcıoğlu, yapılan müdahaleyi kınadı.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA